Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 -1994 .Могат ли да му се свалят облегалките ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.1 -1994 .Могат ли да му се свалят облегалките ?

    Въпроса ми е могат ли да се свалят облегалките за главата и как става?

    #2
    На всяка кола могат да се свалят, в това трябва да си сигурен Аз също имах проблеми с моите, тъй като исках да ги сваля, за да сложа нова тапицерия. Ходих при всевъзможни "разбирачи", като един дори се опита да ги извади рязко и със сила ?! Други пък смятаха, че на облегалката има скрито копче, което трябва да се натисне. В крайна сметка решението се оказа следното - трябва да въртиш металните пръчки, на които са нанизани облегалките, и в един момент те просто се отвиват. Но внимавай, ако не тръгват да се въртят, не продължавай, защото може да счупиш нещо В такъв случай може да се помогне и с отверка - има едни телове с особена форма (намират се в облегалките за главата), в които влизат металните пръчки. Та като ги разшириш леко с отверка, става по-лесно. Предполагам, че и при пунтото става по подобен начин. Успех.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Re: Пунто 1.1 -1994 .Могат ли да му се свалят облегалките ?

      sota написа:
      Въпроса ми е могат ли да се свалят облегалките за главата и как става?
      Дано ти помогна...на типото ми се повдига пластмасовото "гнездо", където влизат шините и облегалката излиза без проблем. Във всеки случай начина на сваляне е описан в owner handbook-a на колата ти.
      Fiat Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Re: Пунто 1.1 -1994 .Могат ли да му се свалят облегалките ?

        Stoyan_68 написа:
        Дано ти помогна...на типото ми се повдига пластмасовото "гнездо", където влизат шините и облегалката излиза без проблем. Във всеки случай начина на сваляне е описан в owner handbook-a на колата ти.
        Всъщност ме подсети, че май преди да почна да въртя металните шини, свалям (откопчавам) пластмасовото гнездо, което се намира на долния край на облегалките. Правил съм го само 1 път преди повече от година и бях забравил. И като падне пластмасовото гнездо надолу по шините, вече се вижда ясно каква е конструкцията вътре в облегалките и лесно се свалят.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Пробвах един път да разшира това което каза ,но нищо не стана.Въобще не помръднаха.Наложи се като си слагах калъфи да ги дупча и се осра работата.

          Коментар


            #6
            snake написа:
            На всяка кола могат да се свалят, в това трябва да си сигурен Аз също имах проблеми с моите, тъй като исках да ги сваля, за да сложа нова тапицерия. Ходих при всевъзможни "разбирачи", като един дори се опита да ги извади рязко и със сила ?! Други пък смятаха, че на облегалката има скрито копче, което трябва да се натисне. В крайна сметка решението се оказа следното - трябва да въртиш металните пръчки, на които са нанизани облегалките, и в един момент те просто се отвиват. Но внимавай, ако не тръгват да се въртят, не продължавай, защото може да счупиш нещо В такъв случай може да се помогне и с отверка - има едни телове с особена форма (намират се в облегалките за главата), в които влизат металните пръчки. Та като ги разшириш леко с отверка, става по-лесно. Предполагам, че и при пунтото става по подобен начин. Успех.
            Ще пробвам с въртене пък дано стане.

            Коментар


              #7
              Гледай тука:
              Прикачени файлове
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                Мерси за инфото.

                Коментар


                  #9
                  облегалки

                  те са 3 вида за сваляне на ПунтоЕдиният като при мен е този на снимката Взимаш гарги клещи и с един парцал да не нараниш пластмасата, завиваш оста № 4 на 90 градуса и изваждаш цялата облегалка за главата
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Използвай ключ 10 между облегалката и седалката и завърташ осите на 90 градуса.
                    Fiat PUNTO 75 SLX

                    Коментар


                      #11
                      Ти откъде извади тази апокрифна тема от декември месец, че сега чак даваш акъл?
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Сблъсках се с проблема, порових се тук и написах, каква съм я свършил. Далеч съм от мисълта да давам акъл! Споделям собствен опит. Някой може и да го огрее.
                        Fiat PUNTO 75 SLX

                        Коментар


                          #13
                          Ето я и поредната прясна дискусия по тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42320
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар

                          Working...
                          X