Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Темпра 1.9 ТД не прави вакуум !!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Темпра 1.9 ТД не прави вакуум !!!!

    Здравейте колеги, от няколко дни нямам спирачки. Свалих вакуум помпата и видях че двата зъба които залепват към разпределителния вал бяха изронени, намерих здрава помпа втора употреба и я монтирах. Какво да видя после, пак няма спирачки, отвъртях клапана който е на нея който държи маслото да не отива към сервото на спирачките, надух тоя клапан няма проблем въздух върви но при монтирано положение на вакуум помпата не мога да нарека въобще дори и при работещ двигател не преди вакуум и все едно някой канал е запушен. Дали ако надуваем с компресор през вакуум помпата ще повреда нещо в главата на двигагеля. И ако някой знае на къде отива въздуха който помпата засмуква, защото като надуя през клапана излиза въздух към двигателя. Благодаря предварително, всяко мнение ми е от значение

    #2
    Моля понеже съм нов , чак сега видях че темата не ми е на правилното място, модераторите да я преместят където е необходимо. Извинявам се за невежеството ми!

    Коментар


      #3
      Здравей колега, имах същия проблем а Алфа 146 ТД, умря вакуум помпата изведнъж. Взех втора ръка и я сложих, но пак не правеше достатъчно вакуум, оказа се пробито сервото и смених и него с втора ръка. Тази помпа изкара година и малко и пак и тя умря, след което си поръчах друга втора употреба уж работеща, но се оказа по зле от моята. След това си казах, че със спирачките шега не бива и си взех чисто нова. И при мен имаше наранено по зъбите на помпата, но не беше от това просто са си свършили живота.
      Дано съм ти помогнал. Успех!
      Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

      Коментар


        #4
        salih84 написа: Преглед на мнението
        Здравей колега, имах същия проблем а Алфа 146 ТД, умря вакуум помпата изведнъж. Взех втора ръка и я сложих, но пак не правеше достатъчно вакуум, оказа се пробито сервото и смених и него с втора ръка. Тази помпа изкара година и малко и пак и тя умря, след което си поръчах друга втора употреба уж работеща, но се оказа по зле от моята. След това си казах, че със спирачките шега не бива и си взех чисто нова. И при мен имаше наранено по зъбите на помпата, но не беше от това просто са си свършили живота.
        Дано съм ти помогнал. Успех!
        Ясно колега, но въобще никакъв вакуум не прави, ще опитам по късно да надуя от възвратния клапан към двигателя предполагам има нещо запушено.

        Коментар

        Working...
        X