Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с бубина , колата угасна Фиат Мареа 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с бубина , колата угасна Фиат Мареа 1,6

    Здравейте ,
    колата е Мареа 1,6 с метални колектори ,
    от скоро / 2 седмици / , когато е влажно и вали дъжд прекъсва и киха на газ и установих ,че искри в основата на единия кабел на бубината , посочил съм точно къде на снимката , от точката настрани.
    http://dkyky.snimka.bg/automobiles/fiat.858706
    След известно време като позагрее се оправя и си работи нормално , понякога бързо понякога бавно .
    Кабелите за свещи са нови.
    Днес в дъжда запали и карах около 3-4 км когато изведнъж заби муцуна и угасна както се движеше на скорост.
    Ток на свещите няма , успях бързо да намеря бубина , след смяната същата работа - няма искра.
    При завъртане на контакт жълтия ключ изгасва.
    Как може да се игнорира компа като проблем ?
    Моля за мнения каква повреда може да ми е докарала бубината .
    Последна редакция от dkyky; 13.03.2017, 19:14.

    #2
    датчик колянов вал примерно
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Провери как е взет сигнал за ключето на газовото
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        #4
        утре ще взема датчик колянов вал но ако не е той съм го закъсал здраво

        Коментар


          #5
          ако се не лъжа в моторния кош имаш и предпазител за бобината и си мисля ,че беше под една черна капачка с две болтчета,т.р както при пунто.там под този капак има и едно реле ,което не е лошо също да се провери.дкв трябва да има съпротивление 650-750ома по спомен,така ,че първо го измери и тогава сменяй ако има нужда

          Коментар


            #6
            ако се не лъжа в моторния кош имаш и предпазител за бобината и си мисля ,че беше под една черна капачка с две болтчета,т.р както при пунто.там под този капак има и едно реле ,което не е лошо също да се провери.дкв трябва да има съпротивление 650-750ома по спомен,така ,че първо го измери и тогава сменяй ако има нужда
            благодаря за идеята, днес ще проверя всички бушони около двг

            Коментар


              #7
              Решено - беше изгорял бушон / точно както каза колегата ivel - за което съм му много благодарен / вероятно на бубината 25ампера е и се намира под едно пласмасово капаче точно където е закачена буксата за диагностика и мап сензора е там два бушона са отдолу. Сменихме бошона и колата пална вече с нова бобина

              Коментар


                #8
                браво,добре е ,че не си се набутал с още пари за части

                Коментар

                Working...
                X