Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Буксува ми съединителя във всички скорости

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Буксува ми съединителя във всички скорости

    Съединителят е сменян преди 1 година и е на около 15000км. Преди около един месец рязко започна да отделя най - отгоре и започна да буксува във всички скорости. Колата е фиат пунто 1.2, 8в, 60 коня, 2000г с 6 степенна скоростна кутия. Свалих кутията и съединителя изглежда в отлично здраве. Какво се случва?

    #2
    А жилото как е?
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Колата не е с жило, а с две помпи.

      Коментар


        #4
        Колега да не сълзи масло от кутията? Щото ако всичко е наред, съединителя прекрасен (включвам притискател и лагер, а не само феродовия диск), няма логика да не държи.

        Коментар


          #5
          Еми при свалянето огледахме и не видяхме от някъде да избива масло, всичко си беше сухо...

          Коментар


            #6
            А педала как беше преди свалянето на кутията,разлика от преди-това за ,което си мисля е някоя от помпите да не тече и да не натиска както трябва!

            Коментар


              #7
              Педала си отделя най - отгоре. Сега мисля да разкача помпата, която е на скоростна кутия и така колата си остава без помпи и ще я покарам без да натискам педала, по този начин ако спре да буксува значи помпа прави въртели, а ако продължи значи ще търся проблема някъде другаде.

              Коментар


                #8
                Тая кутия присаждана ли е на тоя мотор, защото по принцип 6-степенна има само на спортинг модела, който е 16V 80к.с. ??
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Еми така мисля... Така купих колата и си мисля, че явно е счупена оригиналната кутия и са имали под ръка 6 степенна и са я пернали нея.

                  Коментар


                    #10
                    и долната помпа не си е на място.по -скоро ако е така ще трябва да опилиш стержена на помпата с няколко милиметра.

                    Коментар

                    Working...
                    X