Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маркуч от вакуумрегулатор на бензиновата рейка мареа 1,6 16в проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маркуч от вакуумрегулатор на бензиновата рейка мареа 1,6 16в проблем

    Здравейте ,
    Преди време колата ходи на майстор за ударен клапан, беше ми върната по този начин- вакуумрегулатора на рейката с набучен маркуч, който виси под двигателя. И до ден днешен не разбрах къде трябва да е мушнат. Щуцерите на всмукателния колектор са заети всички ???
    Прилагам снимка . Моля помогнете да реша пъзела. От тогава / 2 години/ колата пали и работи на бензин криво ляво , но се кара предимно на газ. От скоро вече има проблем с вървенето на бензин , някой път пали някой път не , понякога се движи по някога глъхне и гасне , но това на бензин.
    Засега мисля като начало да оправя проблема с регулатора да видим нещо ще се промени ли и евентуално как мога да измера налягането в рейката.
    http://snimki.be/view.php?id=107489
    1 - някакъв вакуум - вижда се
    2- мап сензор доколкото знам
    3- отива на долу към вакуум помпата
    4- маркуча отива на едно щуцерче отред на тръбата където се сипва масло - както съм посочил на снимката но не се вижда добре

    #2
    Май беше на кофти място под дросела
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      хайде по смело , втори път пускам подобна тема и файда няма за сега

      Коментар


        #4
        От долу на дросела има щуцер за вакуум,на кофти място е.Напиши в търсачката дроселова клапа за мареа ,и ще излязат снимки
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #5
          янко написа: Преглед на мнението
          От долу на дросела има щуцер за вакуум,на кофти място е.Напиши в търсачката дроселова клапа за мареа ,и ще излязат снимки
          янко благодаря за мнението, видях на снимки ,че наистина отдолу има някакво щуцирче, остава да вида на място на колата дали го има и дали е свободно. много скоро ще погледна

          Коментар


            #6
            да , беше свободно точно това щуцерче на дроселовата клапа, от там сигурно е дърпало въздух , набутах маркуча което е крачка напред в подобряването на работата на двг.Сега работи на ниски на бензин на високи глъхне. Имам съмнения за вода в бенза , сипах малко чист спирт като покарам ще пиша дали има файда

            Коментар


              #7
              Големи благодарности на отзовалия си Янко

              Коментар


                #8
                и на всички които се поинтересуваха от проблема

                Коментар

                Working...
                X