Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет?...проблем при палене...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвет?...проблем при палене...

    Снощи бях нощна смяна три пъти подгрявах фичката последния път в 4ч. И хоп в 7.30ч. не запали акумолатора е нов ,струва ми се като недостиг на гориво.Все едно е замръзнал конденз във горивопровода.Или е до датчици?...Моля за съвет?. Колата е Фиат Пунто 1.1 1995г.


    Грешен раздел-> Преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от Захариев; 09.01.2017, 13:21. Причина: Допълване

    #2
    ако върти пробвай със спрей във въздухопровода за въздушния филтър или, ако е удобно направо в кутията .Ако ли не ,търси приятел с топъл гараж да се размразява .
    За младите шофьори да запомнят едно зимата се кара с пълен резервоар ,добавка и като стигне до средата се пълни догоре .Дори целогодишно е добре да се кара така .
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      А на газ ли я палиш.

      Екипа, спите бе спите

      Моля, без подобни коментари към екипа на форума!
      Модераторски екип на fiatforum.bg
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Спим я...зимен сън
        На мен ми прилича като вода в бензина или много малко бензин в резервоара или замръзнала охладителна течност, ако колата е на газ.

        Освен това не разбрах като не е запалила как не е запалила?

        Въртеше ли стартера?
        Ако въртеше, то как въртеше? Мудно ли, нормално ли или недай си боже доста енергично


        То...варианти много Трябва малко повече информация

        П.П. На бутане пали ли ?
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Една бутилка спирт за горене решава проблема с водата в бензина.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            кола

            Ако като палиш от ауспуха нищо не излиз пробвай да равиеш първа свещ и тогава да запалиш
            ако има вода изпускателната система ще притюфка
            нали гасне CODE
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              За малкото бензин си прав имах около 5-8 литра общо с резервата.Първия път запали и изгасна след 5-10 секунди след това въртя припоква опитва се да запали но не запалва.Стартера върти нормално. Пишеш че ако върти енергично не е добре.Защо?....Какво имаш в предвид?..

              Коментар


                #8
                Ще пробвам със спирта ,чул съм за това.

                Коментар


                  #9
                  Ключар днес пак я пробвах да запали ,никви признаци...изпаднал е в кома фичката,мисля да я вдигна утре и в един гараж да я оставя на топло и да я закача за диагностика..ще видя и горивния филтър. То е като въобще да не стига гориво до двигателя.

                  Коментар


                    #10
                    Никога не е имала газова..

                    Коментар


                      #11
                      за в бъдеще като видиш прогнозата ,че идват студове не я дръж с 5-6 литра бензин .Догоре пълниш и така караш цяла зима ,ако е бензинова литър спирт ,ако е дизел керосинче и 2Т масло .

                      А проблема с твоята ще си го решиш като сипеш литър спирт ,бензин ,като преди това я добуташ до топъл гараж .Пробвай и на дърпане дали ще запали ,ама едва ли след като акумулатора е ок и стартера и той .

                      и това с подгряването от първият пост не можах да го разбера ако имаш предвид припалване ,за по 5 минути е абсолютно безмислено .Трябва поне да достигне работна темп.и леко гас ,като най добре е да се покара от колкото работа на място ,иначе ще съсипеш акумулатора ...

                      И колата се подготвя преди зимата не по време на -15 и замръзнал цял град .
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #12
                        Ако върти енергично значи са се случили лоши неща на мотора - ремъци, клапани, няма компресия... абе не е хубаво лекото и енергично въртене.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #13
                          Ключар ,ти излезе прав ,не само че имаше вода в изпускателната ,ами преди това беше буца лед ,беше замръзнал целия катализатор и няма от къде да изпуска изгорелите газове за това и не палеше.Размразихме и запали от воле. Сега обаче пишман майстора май прецака инжекторната дюза на моноинжекциона. Иначе смених горивен филтър ,беше гняс...Смениха ми свещи и кабели и хоп пак неще да пали.Сега казват че е инжекторна дюза.

                          Коментар


                            #14
                            Според мен сипи спирт и налей още гориво.

                            Ако върти енергично ти отговориха какво значи

                            Освен това измерете налягането на бензиновата помпа. Ако е ниско няма да запали и напролет
                            Последна редакция от Слав; 14.01.2017, 16:21.
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #15
                              Оказа се замръзнал катализатор ,а сега и ми прецакаха инжекторната дюза.

                              Коментар

                              Working...
                              X