Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет относно съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет относно съединителя

    Та така колата нещо си прави базици с мене първо съединителя залепваше при вдигане на педала и с натискане и пак вдигане се оправяше.Сега като иде до долу тряя бутне с крака за да се дигне щот си остава долу ,някакви идей от какво може да е така.г/д си беше така откакто я запалих и не беше карана едно 3-4 години .Масло все още не е сменяно .
    Благодаря предваритено фиата е punto 1.7td 2 врати 1998 година
    this

    #2
    Спешно ми е ако някой може да помогне ще съм много ама много благодарен
    this

    Коментар


      #3
      Най вероятно ти задържа жилото на съединителя /ако си с жило/.
      Със спринцовка вкарай масло м/у жилото и бронята му и раздвижвай.
      Ако не се оправи,може да имаш скъсани нишки на жилото и ще трябва да го смениш.
      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

      Коментар


        #4
        Възможно е да задържа и да си прав,понеже тая кола преди да спре да се кара преди тия 3-4 години тя просто не е имала такъв проблем едвали се скъсало от седене на едно място :D .Ако може да ми дадеш съвет къде се маже това масло и ставали с wd40
        this

        Коментар


          #5
          Откачаш го от педала и от вилката на ск. кутия,издърпваш го колкото можеш от едната страна,мажеш го с масло и вкарваш масло м/ъ него и бронята.След това същата операция и от другата страна и започваш да го движиш напред-назад известно време,като добавяш масло.Жилото трябва да се движи свободно в бронята.
          С ВД-40 напръскай вилката,където влиза в ск. кутия и на ръка я движи колкото може,за да навлезе препарата по оста.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            Значи ще се поозорим,ще трябва и помощ да викам.Ще пиша пак.
            this

            Коментар


              #7
              Не е трудно,не ти трябва и помощ,само е пипкаво и ще си изцапаш ръцете.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #8
                Повярвай си ми за един 18 годишен току що станал шофьор си е малко хвърляне в приключение :D още повече,че си нямам и на идея къде се вижда това жило на видно място да го намажа само.
                this

                Коментар


                  #9
                  На тези години имах 4-ти разряд за автомонтьор,но щом вече имаш кола,ще се научиш,стига да имаш желание.
                  Влез в RuТracker.org,изтегли си ръководството за колата и чети.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    Възможно е да си бил добър механик ,аз до момента знам как да сменя маслото и филтрите и дюзи + свещи друго съвсем немога
                    this

                    Коментар


                      #11
                      Няма нищо сложно в един автомобил-все пак човек го е изобретил.
                      Запознаваш се теоретично с даден възел/механизъм и после практика на твоя автомобил.
                      Така можеш да станеш по-добър от някои автомонтьори в сервизите.
                      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                      Коментар


                        #12
                        Ще видя как точно е механизма .Пък ако е за смяна това жило ше вида дали ще мога сам иначе е 22лв ново гледах.Друго едвали ще е проблем освен него.
                        this

                        Коментар

                        Working...
                        X