Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шофьорски колан на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шофьорски колан на Браво

    Преди месец ми блокира шофьорския колан на бравото, днес ми дойде по спиди колан, който не съм сигурен, че работи.Когато колана не е закачен за колата, трябва ли да може да се движи самия колан, да се развива и навива свободно, или не, тъй като този колан който съм взел, не може да се развие или отвие от механизма...
    Fiat Bravo 99' 1.6 GT
    Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
    Fiat Bravo 99' 1.6 SX

    #2
    Що ли си мисля че колата трябва да е в позиция подста подобна на тази когато е закачен. В мойто браво когато колата е на голям наклон коланите блокират веднага докато ги дръпнеш, и реално трябва колата да се хоризонтира за да ги изтеглиш. Имам спомени от преди 4-5 години, тогава разглобявах едно Венто. При него имаше същия проблем, колана поставен на колонката работи, свален не. И тогава си играх да нагаждам колана, все едно е на колонката - уцелиш ли позицията можеше да се изтегли и разглобен.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Сигурно си прав, колана е от Брава, дали ще стане на Бравото?
      Fiat Bravo 99' 1.6 GT
      Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
      Fiat Bravo 99' 1.6 SX

      Коментар


        #4
        Колеги , ял съм го това дърво с коланите и затова вече преди да сваля колана го издърпвам 15-20 см и закачам едни самозаконтрящи клещи точно пред навиващия механизъм който го ограничават да не се прибира.Много е вероятно колана който си купил да е работещ но ако е прибран докрай доста трябва да си поиграеш за да уцелиш положението в което ще тръгне.
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Дай снимка на колана с големи или малкия пиропатрон е. Или е само съчма. Имай предвид че е страшна играчка. Свалят се и задните седалки. Приготви си здрави торкове. Ако искаш ела до нас ще го сменим но са два три часа играчка. И гледай да не го гръмнеш докато го моттираш.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Това е колана, човека от който го взех каза, че е от брава.
            Click image for larger version

Name:	15107233_10206873098818412_7982914368433461477_n.jpg
Views:	1
Size:	58,9 KB
ID:	2094016
            Fiat Bravo 99' 1.6 GT
            Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
            Fiat Bravo 99' 1.6 SX

            Коментар


              #7
              На Браво колана не се ли движи в долната си част по метална шина външно до прага? Как ще го закачиш този новия който отдолу е за болт?
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Нямам представа, точно това ме притеснява, тези дни нямам време да махна задната кора да го видя...
                Fiat Bravo 99' 1.6 GT
                Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
                Fiat Bravo 99' 1.6 SX

                Коментар


                  #9
                  Първо монтирай ролката с колана долу до колонката- след това трябва да излезе. Не стягай много- колкото да се позиционира. Когато започне да излиза -стягаш ролката и продължаваш с горната скоба .
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар

                  Working...
                  X