Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Bravo" II 120/150 или Grande "Punto" Sport 130 ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Bravo" II 120/150 или Grande "Punto" Sport 130 ?

    Привет на всички!

    Реших да си купувам "нова" каручка и отново се спрях нa любимата бюджетна марка "FIAT". Колебая се между два модела: "Bravo" 2 120/150 коня и Grande "Punto" Sport 130 коня. Става въпрос конкретно за тези два автомобила:


    https://www.blocket.se/stockholm/Fiat_Bravo_1_4_T_JET_120hk_66461142.htm?ca=6&w=3

    https://www.blocket.se/kalmar/Fiat_G...2.htm?ca=6&w=3


    Коя кола си заслужава повече според вас?
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    #2
    Бравото е с калпавата скоростна кутия М32 с която 100% ще имаш ядове. Пунтото в същото време е един клас под Бравото.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Имам 159-ка/2006г./ 1.9 -150к.с. вече 8-ма г. и Браво -2 -/2009г./-120к.с. Т-джет 4-та година и двете със "калпавата" скоростна кутия.За моя радост досега не съм имал никакви проблеми с нея .Бравото е с газов инжекцион Фобос с ОБД-2 , сложен след като купих колата.Разхода на газ , никога не е стигал 10/100.Супер доволен съм от Фиата-освен проблем с едната клапа на парното /климатика/заради което разглобих таблото за да сменя пластмасов детайл дето струва 5 лв./моторчето беше здраво/ вече над 35000км. нищо освен консумативи-масла , ремъци , филтри , накладки.Поддръжката е определено по- изгодна от алфата.Вярно е и , че колите са твърде различни и алфата си е алфа , но Бравото е чудесно особено за градско -бързо , пъргаво и много тихо.Мощността според мен е достатъчна , дори и с този мотор.Динамиката /старт и доускорение/ е много добра , редовно превърта при по-рязък старт заради леката предницата и мотора нищо ,че лятото го карам със 17-ки. На висока скорост и на мокро е нестабилно в завои , явно по-евтиното окачване има и обратна страна , а волана е твърде лек и чувствителен , дори и без въобще да включваш сити режима.Спирачките са страхотни и спирането е много по-бързо и респектиращо от алфата , просто тя е прекалено тежка.На дълъг път също става , но возията не може да се сравни с тази на алфата , просто силата му е градското.За Пунтото нямам впечатления.

      Коментар


        #4
        Ти не си, но колегата Immortal в съседна тема е правил кутия на Кромата тея дни... Ако се взима Браво II, то по-добре 1.6 дизел 120кс, той не е с M32.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Струва ли си да не си купи човек 1.9 150 само заради едната кутия, която дори няма чак толкова непоправим проблем? За мен не, то и 1.6 може да прецака кутия като всяко друго.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Карам Гранде пунто и през цялото време се чудя защо не си взех Браво!?
            По-голямото си е по-голямо, но всеки решава сам за себе си.

            п.п. Ако си бях взел Браво - сигурно щях да заглеждам Кромите.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              То зависи за какво ти е тая кола. Моята я взех, за да става и за градско и за извънградско, щото така я ползвам. Във всеки случай Гранде Пунто, според мен, е някакъв ненужен компромис. Или ще е нормално Пунто, или ще е Браво.
              Относно скоростните кутии - ми не е така. Моята като я ремонтираха, лагерите ги чаках три дни. За М32 ги имало "във всяка бакалница". Щото са си консуматив - обикновено изкарват по около 30000 км. Или 50000, ако са с американски лагери. По малко от ангренаж във всеки случай. Да, и моята FPT С530 беше разбила лагери, ама най-вероятно щото са набили полуоската вътре. Поне така изглежда от смачканата отдясно стабилизираща щанга.
              Може и Браво 2.0 да погледнеш. Те май са с С542 (F40) - на базата на М32, ама усилена. Не съм се задълбочавал, де, пак трябва да се попрочете.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                На мен. Браво-то ми харесва повече.

                Коментар


                  #9
                  Тази проблемна скоростна кутия M32 и на бензиновото "Bravo" 1,4 Turbo ли я слагат?
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #10
                    Ето тук пише къде я слагат: http://www.wgmotorworks.co.uk/repair...n/m32-gearbox/
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар

                    Working...
                    X