Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със заключването на Fiat Croma

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със заключването на Fiat Croma

    Колеги, задна дясна врата на новозакупената Крома 2.4 Mjet фейслифт не се заключва.
    Бравата изглежда наред, имам съмнения за изгорял предпазител, някой знае ли кой е предпазителят?
    В книжката са описани доста предпазители, но тези за централното заключване (а и някои други) липсват, или аз не мога да ги намеря.
    Приемам съвети всякакви...
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp
    Fiat Croma 1.9 Mjet 150hp
    Alfa Romeo 147 JTD - бивша

    #2
    Няма отделен предпазител за всяка врата.
    Заключването става от едно ел.моторче в бравата. Може да е от него.
    Я кажи първо... Досега заклювала ли се е, или така си я взел?

    Коментар


      #3
      Ъ..сега видях, че си написал "новозакупена".
      Ами... Разглобяваш вратата, малко е бавничко първия път, но с времето ще го правиш за норматив
      И почваш наред.. Брава, жила, дръжки...
      Може да е пренатегнато жилото умишлено.
      Кромите имат проблем с прекалено усложнената и пластмасовизирана система на отваряне на вратите. Дръжките с времето почват да не работят (външните). Първото, което може да се направи, е да се пренатегне мако жилото. Тогава дръжката сработва, но пък спира да се заключва. Играл съм го тоз филм.
      Оправя се със смяна на вънншната част на дръжката.
      Може и да е някой прекъснат кабел.
      Докато не разглобиш, няма как да разбереш.

      Коментар


        #4
        Ако ти е проблем, че не можеш да заключиш колата... Като отвориш вратата има две ключалки като на детско заключване. Едната е отстрани на вратата, другата от вътрешната дтрана. Едната си е за детското заключване (заключва да не се отваря отвътре), другата е за залючване на колата. Завърташ, затваряш и се заключва. После се отклюва от централното.
        Направено е в случай, че ти падне акумулатор, да можеш да заключиш.
        В твоя случай може да я ползваш докато оправиш проблема.

        Коментар


          #5
          Immortal, благодаря за съветите! Заемам се с проверка на кабелите и моторчето...
          Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp
          Fiat Croma 1.9 Mjet 150hp
          Alfa Romeo 147 JTD - бивша

          Коментар


            #6
            Оказа се лош контакт в големия куплунг при пантите на вратата - измих го с контактен спрей и се оправи, нооооо...
            Сега не мога да я накарам да се отваря отвън, не че преди това се отваряше - видийка навих на палчето на дръжката, бронята на жилото удължавах, смазвах, пружинки натягах, сглобявах, разглобявах... поне 20 пъти и нъц.
            Общо взето вследствие износване на пластмасовите лостчета в дръжката ходът на жилото намалява и в момента е около 1 см. А за да отключи, а и след това да падне до долу и да презареди, лостчето на бравата иска ход поне 1.5-2.0см - задача за момента неразрешима, поне за мен...
            Поне колата се заключва, а вратата се отваря все пак отвътре!
            Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp
            Fiat Croma 1.9 Mjet 150hp
            Alfa Romeo 147 JTD - бивша

            Коментар


              #7
              Аз си реших проблема с нова дръжка (втора употреба). Излезе ми към 30 лв с куриера.

              Коментар

              Working...
              X