Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем фият брава 1.6 16v 103 кс заглъхва и гърми на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем фият брава 1.6 16v 103 кс заглъхва и гърми на бензин

    Здравейте, проблемът ми е следния. Купих си фиат брава и проблемите ми почнаха.Колата беше закрепена колкото да я купя.Нямаше мощност и гореше 15л. на 100км. Отивам на майстор и той ми казва, че TPS сензора ми е завъртян на една страна и колата не е на центровка.И наистина не беше на центровка, направихме центровката.Смених и дроселова клапа заедно с TPS сензора. В момента колата си пали без проблем, но когато подам рязко газ колата заглъхва и гърми.Ако подавам много бавно газ няма проблем.Колата е имала газово но аз я купих без газовото.Когато загрее падат оборотите и изгасва,паля отново и ако не подавам газ изгасва.Измериха ми компресията и първи,втори,четвърти цилиндър са на 10 бара а на третия 9.5.Ако някой може да помогне да пише благодаря предварително.

    #2
    Диагностика правихте ли? Някакви данни/записани грешки да споделиш? Дюзите проверени ли са? Нещо ми се струва, че горивото му идва в повече на двигателя...
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    Коментар


      #3
      Дюзите са сменени но са от фият палио 1.6 16v 103кс дали има значение. Нс съм я карал на диагностика.

      Коментар


        #4
        Колега а да си сменял ангренаж като я взе? На мен ми перлича на прескочил зъб или неправилно зацепен ангренаж..
        Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

        Коментар


          #5
          Мда много прича на това някой да рисувал чертички с маркерче
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Почти същия проблем го имам и аз, само дето моята не гасне. Моята е зацепена с пети и съм сменил мап от работеща кола + нов датчик за температура на входящ въздух. Ламбда сондата също подмених с такава от друга работеща кола. Ще следа темата и ако успея да я оправя ще споделя как.

            Коментар

            Working...
            X