Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Крома автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Глупости, кутията ти не е повредена. Тази кутия фабрично е така. При позиция D и кола в покой (примерно на светофар), кутията все едно изкл. от скорост, но просто нещо става с налягането в кутията, като целта е да не се натоварва при покой. След пускане на спирачката, кутията отново връща налягането и вкл. предавката за потегляне. Признак за износване е тогава, когато кутията се бави много време (както при теб 2-3сек), но това далеч не означава, че не можеш да караш така и в следващите 100000км., но това с индикатора за скоростната кутия си е проблем. На 90% в чуждестранните форуми пишат, че проблема е в мозъка на кутията, но никой (или поне аз не съм чул) в БГ да е правил подобно нещо и затова не мога да кажа дали решава проблема. И от майстори съм чувал, че след смяна на мозъка на кутията всичко заспивало, но ... нз.

    Христо Николов написа: Преглед на мнението
    Днес 2ри майстор ми казва че кутията ми е повредена и трябва или 2 ра употреба или рециклиране. С 2ра употреба не ми се рискува, имате ли някакви идеи за рециклиране. Днес ми светна и индикатора за скоростна кутия. В " автоматик коко" ми отказаха, в Джемини нямали софтуеър, при Недко не искам,познавам го и му нямам доверие.
    В АутоИталия рециклирана в завода кутия е 6650,много ми е.Някакви идеи за сервиз и рециклиране?
    Според единият сервиз и мозъка е повреден и торка също, другият се колебае.

    Коментар


      #17
      И тоя мозък не е голяма философия, за смяната му трябват канал и винтоверт. В сайта на Сонакс има пълни инструкции за смяна на клапани, пружини, соленоиди и останалите салтанати, че и как да се направят настройките. Няма абсолютно нищо сложно и ако не дай боже нещо се случи с мозъка на моята кутия, хич няма да ходя по сервизи.
      До колегата Христо
      Ползвай филтъра в сайта и можеш да се ориентираш приблизително, къде е проблема.
      http://www.sonnax.com/units/175-TF-80SC
      Поздрави!
      Последна редакция от pplk; 13.09.2016, 18:15.
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        #18
        Имам познат, който смени само клапани на мозъка, но ефекта беше нулев. Включително отвори мозъка за почистването му, тъй като му бяха казали, че трябвало и да се почисти. Тази процедура далеч не е за всеки (с разглобяването). Другото наистина не би трябвало да е работа за ядрени физици.

        И тоя мозък не е голяма философия, за смяната му трябват канал и винтоверт. В сайта на Сонакс има пълни инструкции за смяна на клапани, пружини, соленоиди и останалите салтанати, че и как да се направят настройките. Няма абсолютно нищо сложно и ако не дай боже нещо се случи с мозъка на моята кутия, хич няма да ходя по сервизи.
        Поздрави!

        Коментар


          #19
          Скролни надолу в страницата, за да видиш, че няма нищо сложно.
          http://www.mazdaspeedforums.org/foru...sion-z-178708/
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #20
            Вярно е така. Моя човек ми разказа за хвърчащи пружинки, пластини, смрад и мизерия и всякакви такива. Абе извода е - да не се стига до там.

            Коментар


              #21
              Някой знае ли мога ли да си сложа кутия от Астра,Вектра или Инсигния? И те са TF 80sc AF 40

              Коментар

              Working...
              X