Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Миризма на феродо и трудно тръгване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Миризма на феродо и трудно тръгване

    Здравейте, случи ми се следното нещо.На връщане към Сф по магистралата на тунела Витиня се беше образувало задръстване и както си карах със позволените 130 км/ч се стигна до спиране.След всяко местене в колоната при потегляне на първа съединителя започна да отделя по високо и се получаваше притрисане.След последователни 4-8 потегляния започна да се усеща миризма на феродо.Пътя беше баир и аз бях с 4 ма пасажери.Питането ми е дали съединителя е тръгнал да си заминава или вече е умрял.Благодаря
    Fiat Brava 1.9 JTD

    #2
    Което и от двете да е, налага ти се смяна. Аз не бих карал така колата. Да останеш на път заради съединител е кофти усещане.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Не само е тръгнал, ами направо си е отишъл. Въпрос на време. Може и да е утре, може и да не е. Имал съм случай да карам една година и почти 30 хиляди след подобна случка. Но то е, защото колата така и така беше нередовна отвсякъде и щеше да ходи на скрап. Не карай така. Ще думне някъде докато си на път и прибирането от там нищо чудно да ти струва повече от нов съединител.

      Коментар


        #4
        Е вие сега ме наплашихте.Аз за море се готвен да ходя с нея.И сега и маховика с него и ще застане на 1000лв и нагоре за части
        Fiat Brava 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Е вие сега ме наплашихте.Аз за море се готвен да ходя с нея.И сега и маховика с него и ще застане на 1000лв и нагоре за части
          Вземи си кола под наем, има за прилични цени. Върви на море, а като се върнеш си оправи колата.
          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

          Коментар


            #6
            Явно ще бъркам на дълбоко.Къде в София мога да си взема истински съединител примерно Валео или нещо с добро качество.
            Fiat Brava 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Явно ще бъркам на дълбоко.Къде в София мога да си взема истински съединител примерно Валео или нещо с добро качество.
              Пускам ти на ЛС предложение което днес направих на друг колега със същият двигател!
              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
              Grande Punto 1.2 LPG

              Коментар


                #8
                А маховика що го слагаш в смяната
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Защото е JTD. Най-вероятно и той е за смяна.
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар

                  Working...
                  X