Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на джанти за Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на джанти за Крома

    Колеги за зимата съм решил да взема едни 16-ки за кромата. Някой знае ли джанти с какъв ET влизат. Стандартно 17-ките ми са с ЕТ41...
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Зимните ми 16-ки са в Ямбол, няма как да ги видя. Ако не ти е спешно - ще си ходя натам в края на септември
    (Мисля, че търсената информация я има в книжката на колата).... П.П.: Няма я.

    В сайта http://www.wheel-size.com/size/fiat/croma/2006/ дават че е стандартно 41, но са допустими от 30 до 45.
    Има правописна грешка в сайта - 15" да се чете 16".

    Коментар


      #3
      Не ми е спешно за сега само проучвам. След месец два ще ги взема Точно че информацията е малко противоречива. В някои сайтове пише ЕТ от 35 до 45, в други от 38 до 46 ... иначе стандартно е 41 да. А за ширината също се чудя има ли ограничения. С тези, които съм в момента са 17" 7J, а се чудя 16" 8J дали ще станат
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Всяко ЕТ, по-ниско от 40 на тая кола изглежда грозно.

        Коментар


          #5
          Аз си карам и зима и лято с 18 - ки джанти.
          Fat Croma 1.9 16v multijet
          Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

          Коментар


            #6
            Е то и аз до скоро си карах само със 17-ки, ама се оказа, че зимните му гуми са яко криви, а си бяха вече старички и ми предстои да купувам. Та по-евтино ще ми излезе да взема джанти 16-ки и нови гуми за тях, от колкото да купувам чисто нови 17-ки. Пък и така ще си имам още един комплект
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Ако мога да използвам темата за да не пускам нова и да попитам дали някой е правил/слагал фланци на джантите на Крома, и дали е възможно ?
              Идеята е джантите да се изкарат малко навън с никаква друга цел, а просто подобряване на визията

              Коментар


                #8
                noriaga написа: Преглед на мнението
                Е то и аз до скоро си карах само със 17-ки, ама се оказа, че зимните му гуми са яко криви, а си бяха вече старички и ми предстои да купувам. Та по-евтино ще ми излезе да взема джанти 16-ки и нови гуми за тях, от колкото да купувам чисто нови 17-ки. Пък и така ще си имам още един комплект
                При мен 18 ки джантите са 2 комплекта с гумите и само ги менкам зима,лято.
                Fat Croma 1.9 16v multijet
                Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

                Коментар


                  #9
                  Noriaga, имам комплект железни джанти с чисто нови гуми 16'' купувани миналата година ноември-декември. Ако те интересуват драсни

                  Коментар


                    #10
                    Писах ти на лично колега
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      Ако мога да използвам темата на колегата, за да попитам следното: защо никъде не намирам данни за това какъв размер 16'' и 18'' гуми мога да сложа на Кромата.
                      Във всички каталози и каквото и да било друго, на което съм попадал в нета, навсякъде пише, че размера за тази кола е 215/50/17 ?
                      Някой да има някакви инфо по въпроса.
                      Благодаря.

                      Коментар


                        #12
                        Колега можеш да сложиш 205/55 и 215/55 16" - това е по разни каталози за допустими размери за Крома, които съм намирал. Но аз вчера си купих 4 чисто нови гуми 205/60 16" и са си екстра. 215/60 16" също ще станат. Летните ми са 215/55 17" и въпреки, че ги дават извън допустимите размери - аз нямах проблем, а и колата спря да задира бронята в бордюрите на паркинга около блока :D
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря за отговора. А 215/65/16 дали ще станат според теб ? Същност, какъв въобще е ефекта от смяната на размера (освен разликата в показанията на километража, както и дали ще опират гумите в подкалниците) ?

                          Коментар


                            #14
                            Пф 215/65 16 вече са баяяя големи - ще лъже километража доста, а и не съм сигурен дали няма да стържат по калниците. Спрямо стандартния размер от 215/50 17" са си с 39мм по-големи като диаметър...
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #15
                              Мдаааа, гледах ги и аз на калкулатора. Абе май ще си слагам 17-ки, но ще го мисля. Ти какви гуми взе ?

                              Коментар

                              Working...
                              X