Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли да сложа 17 ка на пунто ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мога ли да сложа 17 ка на пунто ?

    Здравейте колеги , изчетох много из форума , но срещам противоречиви мнения . Въпросът ми е мога ли да сложа 17 ка джанта на пунто МК2B / MK3 / фейслифта след 2003г. Също така , с какво ET да търся , тъй като гледах че по спецификации поема от 35 до 39 но това за 15 ки ? Колата е 1.4 95к.с , ще стане ли твърде тромава ? Ще се радвам ако ми дадете някакъв съвет . Джантите които съм харесал са ET 39 ето тези :

    #2
    Колко са широки тия 17-ки "J" ??Отпред няма да имаш проблем, най много при пълен ляв/десен да ти опира в подкалника, но това зависи и от гумите, отзад има вероятност да ти опрат в болта, който захваща задния амортесьор за купето, тоест не джантата, а самата гума, сиреч няма да можеш да си караш колата, но пак е много относително и зависи от ширината на джантата "J", ако са 6,5J може и да минеш метър, но трябва да ги пробваш на място.Проблема се оправя или с фланци или още по лесно, сваляш болта на амортесьора и по точно металната втулка в която влиза болта, режеш/скъсяваш я с флекса и връщаш всичко обратно, така самия болт се прибира към купето и опирането на гумата в него вече не е проблем, на мойта така съм го правил и нямам проблем вече години, няма нищо сложно, повече ще се забавиш да си сваляш джантите от колата Гуми задължително 205/40 или 195/40 ако намериш, с друг размер вероятноста да ти опира "някъде" се увеличава.Това е моя опит с джанти 17, 7J, ЕТ45 с гуми 205/40 и 205/45 на пунто МК2 2000г., за спъването на колата зависи колко тежът джантите и гумите, при мен не се усеща разлика нито в разхода, нито във вървежа.п.п. на снимата гледам, че гумите са 215/45, забрави да караш с тях, на всяка неравност или допълнителен товар ще ти стържат по калниците, ако пък си със спортно окачване изобщо няма и да тръгнеш
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Много ти благодаря за изчерпателният отговор колега . Явно ще взема 16 цола , та поне да си спестя притесненията относно опирането. Обмислям да взема 16 цола 4x98 et35 7,5j джанти с 205/40-45 или 195/50 гума. Смятам че с трях не би трябвало да има проблем.

      Коментар


        #4
        vankataaa написа:
        Много ти благодаря за изчерпателният отговор колега . Явно ще взема 16 цола , та поне да си спестя притесненията относно опирането. Обмислям да взема 16 цола 4x98 et35 7,5j джанти с 205/40-45 или 195/50 гума. Смятам че с трях не би трябвало да има проблем.
        Тези 16-ки също са широчки 7,5J, твойте оригинално мисля, че бяха 6-6,5J, няма да е лошо също да ги пробваш на място, най вече задните, иначе за гумите най добрия размер ти е 205/45/16
        punto HGT

        Коментар

        Working...
        X