Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вместо касетофон..Таблет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вместо касетофон..Таблет

    Здравейте , приятели интересува ме дали на мястото на панела мога да вградя таблет и как да го свържа смисъл да не се налага да го махам като му падне батерията , а да си е постоянно включен и при палене да се пуска?Поздрави на всички

    #2
    Здрасти!На трите ти въпроса:1. Според мен мястото е малко. По-добре вгради телефон с подходящ размер. 2. Вземаш един юсб адаптор за запалка и пускаш две жици от акумулатора до него, увиваш ги там, като внимаваш за плюса и минуса, а в юсб порта пъхаш кабел за зареждане към таблета. Има такива с г-образен накрайник, ако не ти стига мястото. Аз бих го държал на контакт, например от запалката, а не да е постоянно захранен.3. Отваряш таблета, махаш копчето за пускане и запояваш две жички на пистите, които копчето окъсява. Тия жички ги вкарваш в едно 12волта реле, което връзваш към (управляваш от) клемите за запалването на контактния ключ. Как ще го гасиш автоматично сега не ми идва на акъла. Можеш да си го направиш ръчно. Успех!П.С. Сетих се как ще го гасиш автоматично. Трябва ти таблет със хардуерен Reset. Пак две жички вместо (паралелно на) копчето и към друго реле, което с един диод последователно (за всеки случай) го управляваш с импулса за заключване на централното.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      slonikon написа:
      Здрасти!На трите ти въпроса:1. Според мен мястото е малко. По-добре вгради телефон с подходящ размер. 2. Вземаш един юсб адаптор за запалка и пускаш две жици от акумулатора до него, увиваш ги там, като внимаваш за плюса и минуса, а в юсб порта пъхаш кабел за зареждане към таблета. Има такива с г-образен накрайник, ако не ти стига мястото. Аз бих го държал на контакт, например от запалката, а не да е постоянно захранен.3. Отваряш таблета, махаш копчето за пускане и запояваш две жички на пистите, които копчето окъсява. Тия жички ги вкарваш в едно 12волта реле, което връзваш към (управляваш от) клемите за запалването на контактния ключ. Как ще го гасиш автоматично сега не ми идва на акъла. Можеш да си го направиш ръчно. Успех!П.С. Сетих се как ще го гасиш автоматично. Трябва ти таблет със хардуерен Reset. Пак две жички вместо (паралелно на) копчето и към друго реле, което с един диод последователно (за всеки случай) го управляваш с импулса за заключване на централното.
      Първо благодаря за идеята.Искам да е на принципа да се захранва от акумулатора демек като дам на контакт да се пуска или събужда се тая и после като изгася колата да заспива или да се изключва.Най ми е важно това и другото което е да е свързано към колонитеП.С едва ли е малко мястото снимката съм я изрязал защото беше много голяма заради 4к резолюцията

      Коментар


        #4
        Що ми се струва че спирането и пускането няма да се получи по тая схема. За да се изключи или включи колчето трябва да е натиснато определен брой секунди. Голяма игра е с това реле. По-лесно ще е да си изведе скрито бутонче някъде
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Hristian_Aleksiev написа:
          Що ми се струва че спирането и пускането няма да се получи по тая схема. За да се изключи или включи колчето трябва да е натиснато определен брой секунди. Голяма игра е с това реле. По-лесно ще е да си изведе скрито бутонче някъде
          Добре ако може да ми кажете някой който може да ми го направи това защото с тоци и прочие хич ме няма (разбира се ще си платя) таблет имам само да се намери някой да го спретне или да ми се сдъвче като за не знам и аз къв :D

          Коментар


            #6
            Е, аз бих пробил една дупчица в кората и с една клечка за уши, боядисана в черно, бих си я свършил тая работа, ама човекът иска автомат. Моя таблет пали за 2 секунди натискане, тъй че мисля, че въртенето на стартера ще е достатъчно. Лошо стана, че колегата размисли и вече иска да му работи като даде контакт. Значи трябва да си сложи някакво време-реле.Проблемът с гасенето е, че не е императивно, а изисква ръчна намеса. Затва или копче ресет, или временно прекъсване на батерията с някаква кондензаторна хартия.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              Не познавам някой, който да го направи това за смислена сума. Естетическата част е сериозна, а частта с пипането в таблета е рискована. Просто пистите са фини и най-вероятно няма да издържат дълго на вибрациите в колата. Пък ти ще искаш гаранция за парите си. Затова или правиш сам, или: в алиекспрес мисля, че съм виждал готови решения за към 200-300 лв. - андроид в кутия за касетофон със стърчащ нагоре екран.За да е свързано към колоните ще ти трябва усилвател. Демек още кинти в тая работа. Аз цялата тая галиматия я реших, като си извадих аудиовход на радиото и го буча в жака на таблета. Досадното е, че:1. Тъпия таблет не разпознава аудиото и затва паралелих едни слушалки. Стана ебаси топката с кабели.2. Няма кой постоянно да закача и откача таблета от стъклото.3. Качеството на звука стана още по-гадно. Просто фабричното радио си е кофти и като наслагаш и разни други неща, качеството съвсем отива на кино.Демек, направих го, но не го ползвам. Няма финасово по-изгодно и поне малко качествено решение, по-добро от готово от китайските сайтове.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Таблет се събира под радиото на мястото на отворите за парното.Във форума има тема на човек които го е правил на мареа.Приятно търсене.
                Fiat Brava98 1.6 16 v LPG ГИ
                Fiat Stilo 1.6 LPG tartarini 2004

                Коментар


                  #9
                  Това е смислено решение. Тия духалки и без това почти не се ползват.Попрегледах в али-то. Кофти работа. Двойни DIN има за горепосочените пари, ама единични - тцъ. Всичко е от 350 кинта нагоре. Не виждам друга логика, освен чисто търговска.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    Има теми за вграждане на таблет в кола в другите форуми, прочети там е много добре обяснено и всичко е измислено. Ако не държиш колата в гараж се замисли че може би ще стане апетитна за джамбазите.
                    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                    Коментар


                      #11
                      При положение, че един AUX-Bluetooth адаптер е 5 долара (10 с вградено хендсфи)...цялото упражнение ми изглежда супер безсмислено, ама ти си знаеш. На повечето китайски таблети историята им приключва след точно едно, максимум до две забравяния лятото в колата.

                      Коментар


                        #12
                        Оххх съвсем се обърках.. нз какво да правя ..

                        Коментар


                          #13
                          grebeca95 написа:
                          Оххх съвсем се обърках.. нз какво да правя ..
                          събери парички за един 1din gps с 7 инча излизащ екран и не се занимавай с глупости, много играчка е и за да го направиш като хората ще излезе доста солено. На ЦДто му прибираш панела и няма да си играеш, ако пък ти е скъпо може да е само ДВД, но само ще си слушаш музика.
                          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                          Коментар


                            #14
                            flippy89 написа:
                            grebeca95 написа:
                            Оххх съвсем се обърках.. нз какво да правя ..
                            събери парички за един 1din gps с 7 инча излизащ екран и не се занимавай с глупости, много играчка е и за да го направиш като хората ще излезе доста солено. На ЦДто му прибираш панела и няма да си играеш, ако пък ти е скъпо може да е само ДВД, но само ще си слушаш музика.
                            А един приятел ми каза , че мога да прецакам инсталацията с това което иска да правя.. вярно ли е или аз мисля , че ако го направи някой дето си разбира всичко ще е точно

                            Коментар


                              #15
                              grebeca95 написа:
                              flippy89 написа:
                              grebeca95 написа:
                              Оххх съвсем се обърках.. нз какво да правя ..
                              събери парички за един 1din gps с 7 инча излизащ екран и не се занимавай с глупости, много играчка е и за да го направиш като хората ще излезе доста солено. На ЦДто му прибираш панела и няма да си играеш, ако пък ти е скъпо може да е само ДВД, но само ще си слушаш музика.
                              А един приятел ми каза , че мога да прецакам инсталацията с това което иска да правя.. вярно ли е или аз мисля , че ако го направи някой дето си разбира всичко ще е точно
                              всичко може колега, аз самият ще го направя само че ще бъде напред във времето и ще бъде сваляемо с цел да не се краде. Таблет 7 инча влиза точно във формата на адаптера за друго ЦД, не е лошо да помислиш и за такъв вариант, но хардуерните копчета ще си останат за да може да остане таблета функционален не само в колата и при евентуална преинсталация да не се мъчи човек в колата. Ако искаш мога да снимам как съм го замислил като цяло, но не съм сигурен качеството на звука как ще се промени, предполагам ще се влоши.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар

                              Working...
                              X