Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разходомер за Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разходомер за Пунто

    Здравейте колегиИскам да попитам може ли да се монтира разходомер на Пунто 55, 95г и ако може работи ли той и на газP.S: от къде мога да си купя такова нещо и колко струва

    #2
    Знам, че темата е стара, но и аз искам да си поставя арзходомер Никой ли няма такъв не знам , дали фабрично има PUNTO с разходомер, или трябва да си слагам... Нека някой който има някаква представа - да драсне два реда.
    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

    Коментар


      #3
      Не знам какво точно имате в предвид, но ако става въпрос за уред, който го има при карбураторни коли мисля че ще стане. Той показва вакуума в смукателният колектор, а като се отваря и затваря дроселовата клапа като натискате газта, този вакуум се променя и от там косвено може да се съди за разхода. Колкото повече натискате газта, толкова уреда отива в червено. Според мен мери на същият принцип като МАП датчика.Ако пък имате в предвид да стане нещо като борд компютър, да показва моментен и среден разход, мисля че ще е трудно да се направи и за мен не си заслужава.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        Имам предвид по-скоро второто . Виждал съм , че се предлага за други автомобили , като се включва към бордовият компютър.
        FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

        Коментар

        Working...
        X