Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Алфа Ромео 147

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    wwalker написа:
    Що за мърляч трябва да си, за да сложиш различни гуми. Те тръгнали гърнето да му коментират.
    ето я колата за която говорим, май са еднакви
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    Коментар


      #92
      Купувай каквото си харесал.Щом искаш бензин, бензин купи.Аз също бих препоръчал дизел по две причини, които са лично мое мнение:1. Дизела за мен е някак по-спокойния мотор, не знам как да го опиша с думи (може би дефектирането на различните компоненти е по-малко).Това разбира се много зависи, на какъв екземпляр ще попаднеш.2. Разходите на гориво, които е описал Trace, аз не мога да постигна при далеч по-високи скорости, нито в града, нито на магистралите.(имам две Алфи 156 1.9 JTD, 110 коня с ремап 2001 година, седан и 1.9 JTD, 115 коня 2004 година сток, комби).Окачването е проблем и при двете (147 и 156), за мен има нещо сбъркано в това окачване.edit: Разхода ми на гориво София-Созопол с пуснат климатик през цялото време и скорост от 140-160 е 7/100в града над 7.5/100 не съм го качвал, без значение карането и сезона.
      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

      Коментар


        #93
        Ето разхода от миналата година, София-Тасос и обратно.От градско по-късно.
        Прикачени файлове
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #94
          Разхода не ме плаши толкова и сега ми е същия разхода. Евентуално ако обновя малко ГИ-то може и да поспадне, но по думите на момчето си е като на бравата с АГУ
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #95
            Здравейте хора, ходих да огледам колата. Много е запазена отвътре и отвън. Не тропа, не скърца. Имам въпроси, питания и притеснения. 1. Вярно ли е че климатроника не се пуска ако навън е под 3-4градуса? 2. Педала на газта с жило ли е или там какво беше... защото сякаш има едно като празен ход на педала натискам, а никаква реакция в началото и после плавно се подава... 3. Също скоростния лост, като го вкарам в която и дс е скорост ми се струва много хлабав все едно е на свободна, това нормално ли е?4. Брат ми провери маслото като колата беше загряла на работна темп, двигателя беше изкл 5-10мин и нивото беше на средата, а маслото уж е сменено преди 1500км по принцип по сервизите до максимума ли го наливат? 5. Като е загрял двигателя колко се вдига нивото д/г от макса до минимума колко е разликата? (Колата с 22 литра газ минава 160км във Варна не знам малко ли е много ли е.) 6. Според брат ми двигателя е мит, видял е че има омасляване, но дали е от капака на клапаните илиот другаде не знам, сменял е два пъти гарнитурата на капака, възможно ли е от другаде да е омаслено? 7. Колата има ASR мисля че беше като е включен от газ обръща на бензин към 6500-7000оборота, а като е изключен около 4500, дали е нагласено така или просто в единия случай съм подал по плавно, а другия повече газ и е обърнала на бензин? Защо изпарителя ли е слаб, дюзите ли кое?Блсгодаря на всеки, който прочете и се изкаже
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #96
              По т.1:Климатроника не се вкл. при температура по-ниска от 5 или 6 *С. т.2:Ако е с ел. педал го има този ,,празен" ход. т.4:Трябвало е да направите 3/4 измервания през 2-3 мин.От мин. до макс. обикновено е 1 л. т.7:Има газови уредби,които софтуерно се настройват,като достигне определени обороти двигателя,да прехвърлят на бензин.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #97
                GaTio2 написа:
                Здравейте хора, ходих да огледам колата. Много е запазена отвътре и отвън. Не тропа, не скърца. Имам въпроси, питания и притеснения. 1. Вярно ли е че климатроника не се пуска ако навън е под 3-4градуса? 2. Педала на газта с жило ли е или там какво беше... защото сякаш има едно като празен ход на педала натискам, а никаква реакция в началото и после плавно се подава... 3. Също скоростния лост, като го вкарам в която и дс е скорост ми се струва много хлабав все едно е на свободна, това нормално ли е?4. Брат ми провери маслото като колата беше загряла на работна темп, двигателя беше изкл 5-10мин и нивото беше на средата, а маслото уж е сменено преди 1500км по принцип по сервизите до максимума ли го наливат? 5. Като е загрял двигателя колко се вдига нивото д/г от макса до минимума колко е разликата? (Колата с 22 литра газ минава 160км във Варна не знам малко ли е много ли е.) 6. Според брат ми двигателя е мит, видял е че има омасляване, но дали е от капака на клапаните илиот другаде не знам, сменял е два пъти гарнитурата на капака, възможно ли е от другаде да е омаслено? 7. Колата има ASR мисля че беше като е включен от газ обръща на бензин към 6500-7000оборота, а като е изключен около 4500, дали е нагласено така или просто в единия случай съм подал по плавно, а другия повече газ и е обърнала на бензин? Защо изпарителя ли е слаб, дюзите ли кое?
                1 - Да.....2 - Електронна газ, може да има известен "лаг" при подаване на газта, но така или иначе не трябва да е голям......3 - Не е особенно нормално, принципно трябва да е стегнат, но това е заради един кръгъл полиамиден уплътнител, който с времето се охлабва, не е болка за умиране....принципно е индикация че колата може би е била повече градска, тъй като това се прецаква след много смени на скоростите....4 - тва няма голямо значение, причинете може да са много и не са индикатор за състоянието на двигателя.....5 - Незначително......6 - редовно тече от капака на клапоните ако не се монтира както трябва и сложи правилния силикон при монтажа.......дори нови гарнитури монтирани неправилно може да текнат......7 - караш ли кола на газ е силно желателно да не я караш над 5000 обм, пък ако ще и на уран да преминава след това.......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #98
                  Това с педала имам предвид че като го натисна до едно положение няма никаква реакция, а вече след някакво положение си реагира нормално. И не знам, но не ми се стори особено пъргава алфата... имам чувството, че бравата 1.8 върви повече. Някой да има някакво мнение относно това? А ако губи масло и проблема е в мотора евентуално какъв би могъл да е?Благодаря ви за отговорите!
                  Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                  Коментар


                    #99
                    GaTio2 написа:
                    .. А ако губи масло и проблема е в мотора евентуално какъв би могъл да е?
                    Гумички, сегменти, ама отидеш ли на сегменти по добре да си смениш всичко и да си го обслужиш, след това ще си спокоен, че дълги километри няма да пипаш нищо освен консумативи.
                    punto HGT

                    Коментар


                      Колега, до 6000 лв. има 10 обяви за Алфа ГТ. Все една ще е читава.Просто се откажи от тая 147ца... Със зор искаш да се заимаш с ядове.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Той май вече я сънува тази алфа! Нека я купи, така се трупа жизнен опит.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          Те поне десет човека му казаха, ако ще е Алфа да е JTD, ама той бензин та бензин... :D
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            хаха :D затова тези дни ще покарам едно JTD 115 благодарение на tomsan-a и ще реша дизел ли ще е бензин ли ще е. Но ако ще е тази алфа, педалът на газта и скоростния лост ще са повод за 5000.
                            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                            Коментар


                              GaTio2 написа:
                              хаха :D затова тези дни ще покарам едно JTD 115 благодарение на tomsan-a и ще реша дизел ли ще е бензин ли ще е. Но ако ще е тази алфа, педалът на газта и скоростния лост ще са повод за 5000.
                              Абе и аз трах, четох, трах, ама да си кажа:Вземай си едно дизелче и ще забравиш за всичко останало.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                В този ред на мисли, малко хора след дизел се качват на бензин, ама какво да правим като са ни такива цените на горивата, та с тея пусти газови е*аваме майките на автомобилите. Вземи си една печка пък пробвай, може и да ти хареса, ама там пък други главоболия... пълен кеф няма, освен ако не е нова.

                                Коментар

                                Working...
                                X