Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аларма "change engine oil" крома 2006

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аларма "change engine oil" крома 2006


    #2
    Провери нивото и долей, ако е необходимо.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Нивото е на горна граница. Докато работеше двигателя и се още светеше лампичката и надписа на дисплея отворих капачката на на двигателя за маслото и за да видя дали хвърля масло за творих я и алармата изчезна. Сега не знам какво да мисля ще се появи ли пак няма ли ? Като цяло от какво може да бъде породена тази аларма?

      Коментар


        #4
        Аз имах същия проблем тия дни.Просто като си сменял няколко пъти маслото, не си нулирал сервизния интервал в компютъра. Колата си мисли, че от 40-50 хил. км не е сменяно маслото и казва, че повече няма да търпи Ще се появява след всяко палене, като тръгнеш, за около 1 минута.След нулиране на сервизния интервал ще се махне.Става с OBD-2 кабел и MultiEcuScan, в менюто двигател, параметър "Смяна на маслото (за автомобили с DPF)"

        Коментар


          #5
          А проблем ли е ако не се нулира този интервал ?

          Коментар


            #6
            jorkata1354 написа:
            А проблем ли е ако не се нулира този интервал ?
            Не, ама всеки път като палиш ще те дразни.

            Коментар


              #7
              След известно време ще почне за все по дълго време да мига лампата това не е проблем, но след още време компа ще забрани регенерацията на ДПФ-то /ако не си го изтърбушил/ това вече е проблем.
              Fiat Croma 1.9Mjet 8V

              Коментар


                #8
                Ясно. Благодаря Ви!

                Коментар

                Working...
                X