Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто 1.2 задържа обороти.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто 1.2 задържа обороти.

    Проблема е при превключване на скоростите, оборотите не се връщат(все едно не връщам газта). Струва ми се, че като я подкарам извън града става това, като си въртя градско не ми се е случвало. Колата е с обикновенна газова.

    #2
    жилото на педала на газта

    Коментар


      #3
      Ново е.

      Коментар


        #4
        а регулирано ли е ,като е ново

        Коментар


          #5
          Да. Да спомена, че докато ми правеше този проблем реших да цъкна на бензин и сякаш нямаше проблем.

          Коментар


            #6
            Най вероято при монтажа сте извадили някой шплент или зегерка, и сега дросела усуква. Огледай палеца на дросела за жилото за луфтове.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              В понеделник се оправи само и цяла седмица нямах проблем(като си джитках в града) и днес ходих малко извън града и пак се получи. От какво може да се получава това???

              Коментар


                #8
                vulchev написа:
                Да. Да спомена, че докато ми правеше този проблем реших да цъкна на бензин и сякаш нямаше проблем.
                Ела да видиш мойто пунто дето е само на бензин дали не го прави тоя чалъм. Редовно го прави номера при връщане на газта от пълна газ. Оправя се като на празен ход му подам газ до долу за момент. Предполагам, че не е от жилото, защото педала за газта щеше да остава натиснат. Това което си мисля е, че почва да смуче от някое уплътнение което се отваря при рязко създаващия се силен вакуум при връщане на газта. При тест със запушване на въздуха на входа на въздушния филтър, двигателя свива маркуча, но не изгасва.
                FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                FIAT Punto sx 75 '94

                Коментар


                  #9
                  Какво ще ме посъветваш да направя, защото от написаното много не ми стана ясно?

                  Коментар


                    #10
                    Трябва да има някакво уплътнение след дроселната клапа, което я захваща към колектора същото така между колектора и двигателя трябва да има. Мястото откъдето може да засмуче е след нея. Трябва да се проверят тия уплътнения. Не знам и аз точно как да се проверят. Може да се сменят но едва ли са много евтини, а и работата не е много малко. Нека да пишат и други хора как може да се провери без разглабяне.
                    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                    FIAT Punto sx 75 '94

                    Коментар


                      #11
                      Но, ако са тези уплътнения и на бензин ще го прави нали? Пък при мен сякаш на газ го забелязвам(ще ходя да го пробвам пак).

                      Коментар


                        #12
                        EDIT: На бензин не го прави

                        Коментар


                          #13
                          Възможно ли е изпаритела да прави тези въртели?

                          Коментар


                            #14
                            и на мен ми се случва някой път не щат да падат оборотите,прави го само на гас ,падат след окло минута, особено акопод асфалта има кабели за високо напрежение,или като минавам покрай табло с електромери ,тогава изобщо не искат да падат

                            Коментар

                            Working...
                            X