Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на ангренажен ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на ангренажен ремък

    Здравейте,Когато се сменя ангренажен ремък, сменят ли се роклите към него ? Тоест ако се сменя този комплект се ползва - http://store.emk-33.com/product/1218...-80-dayco.html или може в зависимост колко са износени ролките да не се сменят. Или задължително е хубаво когато се сменя ангенажния ремък да се сменят и роклите към него?

    #2
    Ако мислиш да я караш колата и за напред ги смени в комплект.Другото е риск на твоя отговорност.Повечето пъти ремъка се къса от неизправна ролка.Даже и водната помпа се сменя.
    Fiat Brava 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      nemobg написа:
      Ако мислиш да я караш колата и за напред ги смени в комплект.Другото е риск на твоя отговорност.Повечето пъти ремъка се къса от неизправна ролка.Даже и водната помпа се сменя.
      Аз попринцип когато правя смяна на маслото на 10 000 км., сменям горивен, маслен, въздушен филтър и филтър купе. Но исках да знам когато сменям агренажния ремък как се процедира. Разбира се в сервиз ще се извъши тази смяна. Само искам да попитам дали е много трудоемка смяната. Тоест дали ще ми струва много за смяна на ангренажния ремък с ролките.

      Коментар


        #4
        Зависи какъв ти е двигателя. Гледам, че караш Пунто, ама дизел ли е [1.9 (JTD ли е, само D ли е...)], бензин ли е [1.8 ли е, 1.2 ли е (8 или 16 клапана е...)]В зависимост от двигателя цената на труда (без частите) варира от 30-40 лева до 130-140 левап.с. Сега видях в друга тема, че двигателят ти е 1.9 JTD. За ангренажен комплект + труд мисля, че излизаше 200-220 лева във Вентура Гараж
        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

        Коментар


          #5
          Аз моя го сменях скоро и за ангренажен комплек ми взеха 210лв за части и труд.
          Fiat Brava 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Аз, си сменям ролките, когато са износени. Защо да хвърлям пари, при положение че са здрави, само защото, някой си така казал. Това си е мое мнение, все пак и никой не ангажирам. Но един ангренажен ремък, преди да се скъса от повредена ролка, най-напред се чува. Ако ролката/водната помпа се върти мазно, значи е здрава, ако има инерция и/или шуми значи е за кофата.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар

            Working...
            X