Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно тракане близко до ремъка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно тракане близко до ремъка

    Здравейте,Имам Fiat Punto 1.9 JTD дизел 2001 год. Днес като се заслушах чух странно тракане , като тракането ми изглежда да е там където е ремъка, който се намира точно до двигателя от ясната страна. Ремъка е сменям преди 30 000 км. А доколкото знам (ако не греша) този ремък е агренажния и той се сменя на 50 000 км или 5 год. като го пипнах на изключен двигател ми изглеждаше добре опънат и нямаше следи от износване. Тракането наподобава на някакво циклично действие като опиране някъде. Тоест не звучи да трака на метал а все едно има някакво триене с ремъка. Въпроса ми е съвсем хипотетично от какво може да се чува това, до колко може да е опасно за автомобила и може ли да искарам 500 километра така. Тракането го забелязах на празен ход и на 1-ва и 2-ра скорост. На по-голяма предавка не съм пробвал защото само преместих автомобила и тогава го чух това тракане.П.С.: След около 2000 км. предстои смяна на масло, горивен филтър, маслен филтър, въздушен филтър и филтъра на купето.

    #2
    Закарай я на майстор.Не мисля, че във Форума има някой, който може да ти каже дали и колко километра ще изкара :/
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Ангренажа и капака се търкат най вероятно. Свали капака и провери.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа:
        Ангренажа и капака се търкат най вероятно. Свали капака и провери.
        Ако е това до колко е опасно и може ли да искара поне 500 км ?

        Коментар


          #5
          Ми от къде да знам, първо дали е това и ако е това колко ти е тръгнал ремъка.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            Ми от къде да знам, първо дали е това и ако е това колко ти е тръгнал ремъка.
            Ремъка ми изглежда здрав. Като го опипам няма нараняване, накъсване или драскотини по него. Както и е добре опънат.

            Коментар


              #7
              skarabeq написа:
              S_BANKOV написа:
              Ми от къде да знам, първо дали е това и ако е това колко ти е тръгнал ремъка.
              Ремъка ми изглежда здрав. Като го опипам няма нараняване, накъсване или драскотини по него. Както и е добре опънат.
              Кой ремък, я го снимай да видим кой е ремъка, аз ти говоря за ангренажа, ти най вероятно за клиновидния.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                skarabeq написа:
                S_BANKOV написа:
                Ми от къде да знам, първо дали е това и ако е това колко ти е тръгнал ремъка.
                Ремъка ми изглежда здрав. Като го опипам няма нараняване, накъсване или драскотини по него. Както и е добре опънат.
                Кой ремък, я го снимай да видим кой е ремъка, аз ти говоря за ангренажа, ти най вероятно за клиновидния.
                Виж тази снимканамира се от ляво между двигателя и резевоарчето за антифриза. Там виждам един ремък. Но не съм сигурен дали е ангренажен ремък.

                Коментар


                  #9
                  Тоя ремък дето се вижда трябва да е ангренажа. той е със зъби отдолу, другия е клиновиден. провери за износване от страната на казанчето.Размърдай нещата и провери за хлабини и луфтове.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Тоя ремък дето се вижда трябва да е ангренажа. той е със зъби отдолу, другия е клиновиден. провери за износване от страната на казанчето.Размърдай нещата и провери за хлабини и луфтове.
                    По-късно ще проверя за това и ще пиша.

                    Коментар


                      #11
                      по-скоро си провери фрай-лайф шайбата на алтернатора

                      Коментар


                        #12
                        skarabeq написа:
                        S_BANKOV написа:
                        Тоя ремък дето се вижда трябва да е ангренажа. той е със зъби отдолу, другия е клиновиден. провери за износване от страната на казанчето.Размърдай нещата и провери за хлабини и луфтове.
                        По-късно ще проверя за това и ще пиша.
                        Не забелязвам хлабини и луфтове и не забелязвам износване.

                        Коментар


                          #13
                          ivel написа:
                          по-скоро си провери фрай-лайф шайбата на алтернатора
                          Ходих на майстор и той смени два тампона. На двигателя и на скоростната кутия, както и пистовия ремък. Пистовия ремък в едниния край се беше се сцепил. Също и маншон на носача смени. Може би шума който съм чувал е бил от този ремък.

                          Коментар


                            #14
                            И изчезна ли?

                            Коментар


                              #15
                              Ще взема да стана един майстор...
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X