Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на двигател

    Колата е Фиат Брава 1998г. 1.4 12в. Двигателя и сдаде багажа и смятам да го сменя. Въпроса ми е пасва ли периферията ( полуоски, ск. кутия, захват) с другите двигатели на Брава?

    #2
    Втори въпрос, пасва ли инсталацията и ЕКУ-то, и другите датчици и джажи. иначе да СК и полуоски пасват. За лапите и тампоните не съм сигурен по скоро не. Отвори си двигателя и го оправи - Личен съвет.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Бях пред тази дилема и реших да си оправя моя двигател, защото ще купиш друг на незнайно колко километра или вкакво състояние и може след 1000км пак да изтропа, пък и смяната на ремъци, ролки и тн също ще оскъпи нещата. Мисълта ми е че твоят двигател го познаваш и знаеш какви проблеми е имал и какви си оправил,а чуждия е под въпрос.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #4
        То хубаво да се оправи но най- вероятно има за смяна биелни и основни лагери а и разпределителния вал е за смяна.. тя колата не струва колкото ремонта

        Коментар


          #5
          А като вземеш от 1.6 двигател, компютър, имобилайзер, ключове,инсталация, радиатори, всичките казани и кви ли не щуротии по евтино ли ще ти излезе? А ако и съединителя не е съшия
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            Вземи си същия мотор за 200 лв., сменяш за още 200 и пердашиш :/
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Купувай друг двигател, сменяш и си ти човека. 1,4 има за по 150-200лв. На 1,4 почти нищо не му е съвместимо с другите двигатели. Взимай смело от някоя цапардосана от моргата и си ти. Аз съм така с "нов " двигател вече на 120К км. Това в случай, че държиш на колата, иначе 300-400 на скрап, надиш още 1500-2000 и нова Успех.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Някой от Варна предлага такъв двигател нека пише

                Коментар

                Working...
                X