Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно разхода на гориво на Fiat Punto II

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно разхода на гориво на Fiat Punto II

    Смятам да купувам като първа кола точно този модел, но съм леко объркан относно разхода на гориво...Според този сайт, от описания по-горе модел има 2 двигателя с по 60 конски сили, но всеки от тях има съвсем различен разход на гориво!?При единият, описаният градски разход е 7,2л на 100км, а при другият - 6л. в градски условия.Ако наистина има 2 различни агрегата, как при огледа да разбера съответната кола с какъв е? (забелязах, че има разлика в теглото?!)А още по-добре ще е, ако може и сегашните собственици на точно тази "Точка"(или предишни такива) да се включат и да кажат по някоя дума.Ще съм адски благодарен да помогнете...

    #2
    Единият двигател е 1,2 а другият е 1,9. Толкова ли е трудно за различаване? Единият е бензинов,а другият дизелов.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Въобще не забелязах разликата в обемите, че и разликата във вида гориво... А, този разход от 6л. градско на Fiat Punto II 1.2 8v 60к.с реалистичен ли е или е само на документи?Някой да има преки наблюдения?

      Коментар


        #4
        7-8 е по-реалистичния.Ако няма да му слагаш газ, вземи JTD 80 коньове.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          7-8 е по-реалистичния.Ако няма да му слагаш газ, вземи JTD 80 коньове.
          Не знам защо, но някак си не си падам по газ или дизел!?В този случай, дизеловото Пунто няма ли да е по-скъпо за поддръжка и дали няма да дава повече дефекти от бензиновия си събрат?

          Коментар


            #6
            Консумативите са с около 15% по-скъпи. Разликата във вървежа и кефа идващ от него, просто няма как да ти ги опиша.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Това 6 найстина не е реалния разход в града аз карам 60 коня бензин и до 8 съм стигал зимата иначе е хубава количка
              FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

              Коментар


                #8
                1.2 60 коня 6 няма как да ти даде освен да го буташ.София си беше чисто 7.5 на Газ стана 8 .Колата е евтина за поддръжка и лесна за работа по нея .Огромният и минус е че от тези 60 коня не очаквай нищо :DИмат проблем със ЕКУ често дефектира
                Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                Коментар


                  #9
                  А, колко е обслужването на такъв автомобил към 2015г.

                  Коментар

                  Working...
                  X