Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.9/115 vs Marea 1.9/110 vs both 1.6/16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1.9/115 vs Marea 1.9/110 vs both 1.6/16V

    Колеги, придобиване на какво ще препоръчате и защо :1. Мареа 1.9 JTD 110 к.с.2. Стило 1.9 JTD 115 к.с.3. Мареа 1.6/16V4. Stilo 1.6/16VИма ли риск да се изненадам неприятно от покупка на изтормозен дизел : дюзи, турбо, маховик и др.Ако трябва да сравняваме ресурса на моторите, кой двигател има повече такъв ? Бензиката 1.6/16V или JTD-то ?По-скъпо ли е обслужването на дизела или това е мит ?

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    #2
    стило 1.6 - в никакъв случай.Мареа 1.6 здрав мотор.JTDто ако се обслужва както трябва може да навърти милионче.

    Коментар


      #3
      Е, недей така Стило 1.6 в никакъв случай. Ние дето имаме таива коли, какво?//? Това ли е най-смотаната кола на света?

      Коментар


        #4
        Всички с 1.6 ще стигнете до тоя извод рано или късно.

        Коментар


          #5
          5. Либра 1.9 115 к.с.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #6
            1.6 по евтино обслужване, по-евтино возене на газ, лабава електроника +доплънителен разход за ГИ. Читаво JTD много вървеж , разумен разход на дизел /н в пари излиза по-скъпо от ГАЗ поне за мене/ малко по-скъпо обслужване. Ако караш колата всеки ден по 40-50км за мене бензина/газ е най-добре, ако караш по-рядко меткайсе на едно JTD и газ! :D
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              1.6 е по-евтиния вариант за поддръжка което не означава , че не може да попаднеш на пренабит двигател за основен ремонт. Общо взето гледай хубаво какво взимаш. Аз бих взел JTD-то но си признавам , че съм пристрастен.
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар


                #8
                Аз съм заклет почитател на браво/мареа серията откъм комфорт, инженерен дизайн и качество на изработката, ама са на годинки вече. На дизела съм си почитател по принцип, щото вече 7 години карам бензинова кола. Преди това карах дизелова и ми харесваше повече.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  да си кажа и аз мнението и какво имам и съм имал.започнах с мареа комби 1.6 метални колектори.после взех браво 1.6 пласмасовите колектори.после взех една мареа 1.9 жтд.после взех една мареа 1.6 метален колектор.ози ден взех мареа 1.8,а от 2 години карам и едно пунто 1.7 тд .имам и една барчета от 6 месеца.резултата е че мотора 1.6 ако е подържан е ИДИОТО УСТОЙЧИВ.дизеловата мареа която имах беше страхотна от към вървеж особено след ремапа който направи един колега от форума но много скъпо излиза.от моторите 1.8 16 113 и 132 коня смятам че 132 върви доста и харчи доста а 113 харчи като 132 а върви като 1.6 103.да не говориме че с маслото се сменят и биелни лагери.най хубавата кола която съм и я имам е това пунто.2 години колата се кара само и единствено на олио.5лв на 100км градско.софия китен софия 35лв.е с това малко излезнах от темата но моето мнение е че трябва да вземеш 1.6.този мотор за мен е най добрия от всичките си мотори до момента стига да е подържан.дано ме разбрахте но на бутилка вино толкова.
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    superfiata написа:
                    да си кажа и аз мнението и какво имам и съм имал.започнах с мареа комби 1.6 метални колектори.после взех браво 1.6 пласмасовите колектори.после взех една мареа 1.9 жтд.после взех една мареа 1.6 метален колектор.ози ден взех мареа 1.8,а от 2 години карам и едно пунто 1.7 тд .имам и една барчета от 6 месеца.резултата е че мотора 1.6 ако е подържан е ИДИОТО УСТОЙЧИВ.дизеловата мареа която имах беше страхотна от към вървеж особено след ремапа който направи един колега от форума но много скъпо излиза.от моторите 1.8 16 113 и 132 коня смятам че 132 върви доста и харчи доста а 113 харчи като 132 а върви като 1.6 103.да не говориме че с маслото се сменят и биелни лагери.най хубавата кола която съм и я имам е това пунто.2 години колата се кара само и единствено на олио.5лв на 100км градско.софия китен софия 35лв.е с това малко излезнах от темата но моето мнение е че трябва да вземеш 1.6.този мотор за мен е най добрия от всичките си мотори до момента стига да е подържан.дано ме разбрахте но на бутилка вино толкова.
                    Какво излиза скъпо на дизеловото JTD ? Горивото, ремонтите ?

                    1.9 JTD 110hp
                    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                    Коментар


                      #11
                      OpenGL написа:
                      superfiata написа:
                      да си кажа и аз мнението и какво имам и съм имал.започнах с мареа комби 1.6 метални колектори.после взех браво 1.6 пласмасовите колектори.после взех една мареа 1.9 жтд.после взех една мареа 1.6 метален колектор.ози ден взех мареа 1.8,а от 2 години карам и едно пунто 1.7 тд .имам и една барчета от 6 месеца.резултата е че мотора 1.6 ако е подържан е ИДИОТО УСТОЙЧИВ.дизеловата мареа която имах беше страхотна от към вървеж особено след ремапа който направи един колега от форума но много скъпо излиза.от моторите 1.8 16 113 и 132 коня смятам че 132 върви доста и харчи доста а 113 харчи като 132 а върви като 1.6 103.да не говориме че с маслото се сменят и биелни лагери.най хубавата кола която съм и я имам е това пунто.2 години колата се кара само и единствено на олио.5лв на 100км градско.софия китен софия 35лв.е с това малко излезнах от темата но моето мнение е че трябва да вземеш 1.6.този мотор за мен е най добрия от всичките си мотори до момента стига да е подържан.дано ме разбрахте но на бутилка вино толкова.
                      Какво излиза скъпо на дизеловото JTD ? Горивото, ремонтите ?
                      горивото разбира се .на газ си поне 5 лв надолу на 100км
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        slonikon написа:
                        Аз съм заклет почитател на браво/мареа серията откъм комфорт, инженерен дизайн и качество на изработката, ама са на годинки вече. На дизела съм си почитател по принцип, щото вече 7 години карам бензинова кола. Преди това карах дизелова и ми харесваше повече.
                        Нищо че имам две, но не мога да се съглася с "браво/мареа серията откъм комфорт, инженерен дизайн и качество на изработката" - верно са на години, но имам чувството, че пластмасата на таблото е двойно рециклирана :D, а буксите сигурно са правени от рециклирани бутилки :Д.Комфорта от 1.6 - забрави, може би при 2.4 една идея по-добре, защото задницата е малко по различна от към окачване, но не е някаква фрапантна разлика.
                        Fiat Marea 2.4 JTD+
                        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                        Renault 19/1.7mi/ - crash

                        Коментар


                          #13
                          OpenGL, първо кажи по колко километра въртиш на година и какво е съотношението градско/извънградско
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Следя с интерест темата защото и аз съм загледал Стило и се чудя бензин или дизел.В момента карам дизел JTD и съм наясно колко излиза кефа да го караш.Но бензиновите двигатели също имат проблеми.Очаквам още колеги да се включат с преки наблюдения над автомобилите.
                            Fiat Brava 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              M5kov написа:
                              OpenGL, първо кажи по колко километра въртиш на година и какво е съотношението градско/извънградско
                              Свирено! Вече взех едно 1.9 JTD 110 коня... Карам го от няколко дни и все гледам стрелката, дето отчита колко терпентин е останал в резервоара, как бавно натежава надолу с натежаването на крака. Не знам дали да се радвам на 7-8 градско. Мареата на газ ми гореше около 13 в тоя режим и маршрут...

                              1.9 JTD 110hp
                              Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                              Коментар

                              Working...
                              X