Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Браво - скорости... :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Браво - скорости... :(

    Здравейте колеги...да си споделя и аз мъката...колата е Браво 1.6 16v , 96г.Вчера като си карах към лекции и по едно време включвам от 3 на 4-та, при което лоста охлабя, т.е. почна да си плава, няма съпротивлени. Пробвах първа, втора, няма - единствено на 3 и 4 се включва. пета и задна също ги няма. Добрах се накяк до нас, като на 3 и 4 колата си се движеше съвсем нормално. Разглобих кожата и топката на лоста и отдолу, където е бялата ябълка, която го свързва с долната част, беше се отчупило едно черно пръстенче. Въпросът ми е от какво може да е? Проблем със скоростен лост, ск. кутия? Съединителя го изключвам, тъй като на 3,4 включва веднага и също така се маха от скорост.Ако някой е имал подобен проблем моля да го сподели...че не искам да тегля колата по сервизи и да ме одерат/излъжат самоБлагодаря предварително

    FIAT Bravo 1.6 16V

    #2
    Колега спокойно, проблема не е голям. Откачил ти се е механизма на скоростния лост! И тъй като 3та и 4та не изискват движение настрани те си влизат във всяко положение! обаче нямаш 1ва 2ра 5та и задна. Това ми се случи на мен на морето и проблема бе в ябълката на напречната щанга на скоростния механизъм. Намира се отдясно зад двигателя (аз обаче бях с 1.4 двигател) Та значи викни някой приятел да мести скоростния лост и ти гледай под капака целия механизъм за откачено някъде. Сигурен съм че ябълка ти се е откачила. Аз реших проблема временно с 2 кръстосани свински опашки

    Коментар


      #3
      ...

      Благодаря за информацията - утре ще залегна под колата да видим какво ще излезе

      FIAT Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Един колега имаше същия проблем - при него се оказа потрошена някаква пластмаса точно под лоста.Но не помня вече какво точно представляваше.
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар


          #5
          ...

          Проблемът се реши - оказа се точно, че се е откачила ябълката - застопорена е с една пластинка вече и скоростите са си на 6+ Благодаря отново...

          FIAT Bravo 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Re: ...

            Благо написа:
            Проблемът се реши - оказа се точно, че се е откачила ябълката - застопорена е с една пластинка вече и скоростите са си на 6+ Благодаря отново...
            Радвам се че помогнах колега

            Коментар


              #7
              Благо написа: Преглед на мнението
              Здравейте колеги...да си споделя и аз мъката...колата е Браво 1.6 16v , 96г.Вчера като си карах към лекции и по едно време включвам от 3 на 4-та, при което лоста охлабя, т.е. почна да си плава, няма съпротивлени. Пробвах първа, втора, няма - единствено на 3 и 4 се включва. пета и задна също ги няма. Добрах се накяк до нас, като на 3 и 4 колата си се движеше съвсем нормално. Разглобих кожата и топката на лоста и отдолу, където е бялата ябълка, която го свързва с долната част, беше се отчупило едно черно пръстенче. Въпросът ми е от какво може да е? Проблем със скоростен лост, ск. кутия? Съединителя го изключвам, тъй като на 3,4 включва веднага и също така се маха от скорост.Ако някой е имал подобен проблем моля да го сподели...че не искам да тегля колата по сервизи и да ме одерат/излъжат самоБлагодаря предварително
              Абсолютно същия проблем имам и аз какво се оказа че е колега ?

              Коментар


                #8
                Същия проблем е и при мен както при колегата благо имам фиат пунто 1.1 54кс 95та година случи ми се вчера съмнява ме обаче да не съм скъсал жило на скоростния лост дано проблема да е в ябълката вие как мислите колеги ?

                Коментар


                  #9
                  Ето какво представлява механизма
                  http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=24&subcat=197
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар

                  Working...
                  X