Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пропадна ми педала на съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пропадна ми педала на съединителя

    Здравейте, вчера като реших да тръгвам и изведнъж ми пропадна педала на съединителя и няма връщане обратно. С 300 зора се прибрах до нас, като трябваше да карам без съединител. Въпроса ми е от какво може да е това- счупен аксиален лагер, някоя помпа. Между другото лагера ми издаваше шум при натиснат съединител. но не беше чак толкова силно. Жилото го гледах вече и е здраво, затова го изключвам него, но има едно лостче, което излиза от скоростната кутия и на него е хванато жилото и като го дръпна това лостче и педала се вдига...да не е някоя пружина от там? Мерси предварително!Колата е Фиат Браво 1,6 97 година

    #2
    Каква е колата?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Fiat Bravo 1,6 1997 година, сори, забравил съм да пиша

      Коментар


        #4
        Аксиален лагер най вероятно, или нещо извътре.Приготви се за смяна и на съединител, защото така и така ще се сваля скоростната кутия.
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          #5
          Гледай да си 100% сигурен, че не е жилото преди да махнеш кутията. Скоро имах случай с една Лагуна, досущ като твоя. Оказа се жило.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Преди 2 години и при мен същия случай, жилото се скъса, и в последствие се оказа че и аксиалния лагер си е заминал.Виж жилото дали не е скъсано.Легни отдолу и дигни педала към волана и се опитай да издърпаш жилото.
            Fiat Bravo 99' 1.6 GT
            Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
            Fiat Bravo 99' 1.6 SX

            Коментар

            Working...
            X