Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пране на седалки Fiat Punto 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пране на седалки Fiat Punto 1.9 JTD

    Здравейте! Лятото наближава и обмислям скоро да си изпера седалките на Fiat Punto 1.9 JTD. За задните не се притеснявам, тъй като се свалят лесно и нямат нищо в тях, но предните имат странични airbag-ове и ако ги намокря с вода не знам какво може да се случи.Мога ли да изпера предните? Възможно ли е да се повреди нещо? Също така предните седалки как се вадят от шейните?

    #2
    Свали тапицерията от самите седалки. По този начин ще ги изпереш по най-добрия начин без да засегнеш airbag-овете. Аз на моята Мареа ги изпрах, като свалих седалките една по една и махнах фабричната тапицерия от дунапрена. Пипкава работа, но пък какво излезе от самата тапицерия...

    Коментар


      #3
      9983 написа:
      Свали тапицерията от самите седалки. По този начин ще ги изпереш по най-добрия начин без да засегнеш airbag-овете. Аз на моята Мареа ги изпрах, като свалих седалките една по една и махнах фабричната тапицерия от дунапрена. Пипкава работа, но пък какво излезе от самата тапицерия...
      Благодаря за съвета! Допадна ми идеята да изпера само тапицерията, а не целите седалки. Намерих този урок - http://www.fiatforum.com/punto-mk2-2...-seat-fix.html, в който е обяснено как се сваля тапицерията, но аз се сблъсках с един проблем. Започнах да я свалям, но когато стигнах до страничите airbag-ове, тапицерията навлиза навътре в тях и пробвах с дърпане но не излиза. Пробвах да дръпна малко капака на airbag-а, но не излиза лесно и реших да спра, за да не вземе да се отвори и да стане беля. Аз започнах с пасажерската седалка, защото има по-малко неща са махане, а и първо да разбера как става и тогава да премина към шофьорската.Някой, който е свалял тапицерия на предните седалки на пунто, знае ли как се измъква от капака на страничния airbag?

      Коментар


        #4
        На моето Браво вече два пъти повтарям една и съща процедура за прането на салон. 2013,2014г, а скоро ще го направя и за 2015 - само да стане жега :D1. Свалям седалките.2. Товаря ги в буса3. Карам в автомивка на самообслужване(Има една с много як препарат в Люлин до Арон и Домко)4. Разтоварвам в мивката, пръскам с препарата(за външно миене на колите 1лв жетон = 2мин) Така ги разкисва тоя препарат, че пада кафява гняс!!5. Плакна яко с водоструика докато излезе всичкия препарат (3 жетона си трябват = 6 мин) все пак се е напоил дунапрена :D 6. Предварително съм си купил препарат за тапицерия с готин аромат(тоя на мивката е за външно все пак) пръскам с него - и пак плакна ЯКО!7. Оставям ги за 10-тина минути на обратно за да се отече водата и ги карам в нас да съхнат!8. Слагам ги на балкона да съхнат ПАК на обратно - до другия ден (12-13 часа), че да се източи водата и да не остават петна.9. На другия ден ги обръщам и оставям на припек да съхнат - лятото за 1 ден съхнат като е над 30, но аз ги суша по 2 дни за всеки случай.10. Докато чакам тези 2 дни, чистя оголената от вътре кола - мокет, кори - леко пране на място + мазане на пластмасите с препарат нигрин за блясък.11. Монтирам изсъхналите седалки. 12. Колата ми става като нова от вътре - срещу максимум 10лв за жетони в мивката и 3-4 часа труд по разглобяване,сглобяване и почистване от вътре!Проблеми с airbag-овете не съм имал.Процедурата се прави САМО ПРИ ГОЛЯМА ЖЕГА, че иначе тоя дунапрен няма сушене.

        Коментар

        Working...
        X