Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Педал на съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Педал на съединителя

    Днес натиснах съединителя и педала пропадна, не мога да вкарам скорост. Отбих и видях че са изпаднали пружина, метална ос с пластмасова глава в пружината, шайба и твърда тел извита във формата на 8. Закачах няколко пъти педала само на ухото на оста на помпата докато се прибера. Къде точно е мястото на тези джаджи? Мареата от подписа.
    Прикачени файлове
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    #2
    Светнах с фенерче и видях положението... закачих клипчето да държи педала за помпата, а пружината друг път ще я мисля и слагам.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      И аз го гледах този филм като сменях помпата на сединиеля при педала.Мислех че няма да мога да го събера никога когато изпадна.Трябва да откачиш помпата от педала за да имаш повече свобода на педала.Има едно пластмасово като втулка или цилиндърче в което се вкарва единият край на пружината.В другият кай на пружината се вкарва тази металната част и пластмасовата работа навън да стои. Има си място как да легне на пластмасовото нещо, така както си го сложил на снимката само трябва да го намушиш до край.И това както е така събрано го нанизваш на пластмасовото цилиндърче на педала. (Помпата е откачена)И има едно място в което трябва да се загнезди тази платмасовата част дето е като перчата гайка. Там стои някъде около педалите.Педала то поставяш в едно от крайните положения (не помня кое точно) и онази перчатата работа без да се напъва пружината си влиза на мястото.Много е лесно събирането, не го мисли въобще. За 2 минути работа е като цяло.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #4
        А тази шайба се слага под клипчето което фиксира помпата.
        Bravo JTD 105 '98

        Коментар


          #5
          mr. Nikoi написа:
          И това както е така събрано го нанизваш на пластмасовото цилиндърче на педала. (Помпата е откачена)И има едно място в което трябва да се загнезди тази платмасовата част дето е като перчата гайка. Там стои някъде около педалите.Педала то поставяш в едно от крайните положения (не помня кое точно) и онази перчатата работа без да се напъва пружината си влиза на мястото.
          От схемата на епер видях за шайбата и клипчето като ги сложих обратно вчера, но за пружината там изглежда по друг начин. Видях я къде влиза, но не виждам къде да законтря пластмасовата част. Въртях-суках... и оставих за днес.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Има си място и за пластмасовата част.Някъде на високо беше до колкото помня.Иска си гъзорчене там под педалите и ще го видиш .Трябва хубаво да се завреш отдолу.
            Bravo JTD 105 '98

            Коментар


              #7
              Намерих го. Влезе само при откачен педал и натиснат до долу. При средно положение не влиза, а при дръпване до горе пада (откачен отива доста нагоре). Мисля, че така и падна вчера, като се откачи и го дръпнах с крак нагоре. Наложи се да свалям клипчето, а то като е поставено добре не е лесно. Ядоса ме, дръпнах го с клещи и се счупи. Помислих малко и нанизах в дупчицата една халка от връзката с ключове. Абсурд да падне.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                колега и на ме ми изпадна пружината но при мен се е счупила случайно да знаете от някаде може ли да се купи.

                Коментар


                  #9
                  ЩЕ събудя една стара тема защото на мен тая джаджа просто ми се раздели на две части нали е като мъжко и женско :D и едното влиза в другото и пружината защипва мъжкото да стои събрано но то просто виси на педала не върши нищо как да го закрепя и къде ? ми е въпроса покажете ми как трябва да стой(и Къде) и каква роля върши не забелязвам никаква разлика без него и със него ?? може би не е монтирано като хората помогнете ми моля ви . И как се нарича ако има нужда да си купя ново .
                  Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                  Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                  Коментар


                    #10
                    Да използвам тази тема, колеги. Днес като карах чух, че при всяко натискане на педала на съединителя се издава един скърцащ звук. До сега не се е чувал. И при работещ и при загасен двигател си се чува. Не мога да определя точно от къде идва, дали в купето или под него, но се чува така все едно нещо трябва да се смаже.Стило 1.6 е автомобилът.

                    Коментар


                      #11
                      Колега, не искам да те плаша, но май ще сменяш съединител.Така скърца, като се износят ламелите на притискателния диск.

                      Коментар


                        #12
                        Само от това се страхувах, че си е голям разход. А как мога да съм сигурен. Защото и при неработещ двигател го прави или то май няма значение. Не съм усетил да буксува, само дето зацепва горе.

                        Коментар


                          #13
                          Няма значение дали работи двигателя или не.

                          Коментар


                            #14
                            naskobg написа:
                            Няма значение дали работи двигателя или не.
                            Да, и аз така си мислих. Надявах се просто да трябва нещо да се смаже ама...

                            Коментар


                              #15
                              Днес, като карах скърцането беше изчезнало. Още с качването и натискането на педала не се чуваше. Впоследствие, колкото пъти и да го натискам не се чуваше.А снощи до последно на абсолютно всяко натискане го имаше скърцането. Объркан съм малко, но щом веднъж го е имало, може би ще се повтори... не знам.

                              Коментар

                              Working...
                              X