Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите на двг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите на двг

    Здравейте. от известно време имам проблем с оборотите на празен ход. както си работи на място на празен ход сама вдига оборотите на двигателя до 1500-2000 оборота задържа ги за няколко секунди и след това ги нормализира. в движение го прави по-често когато изключа от скорост качи ги до 2000 за няколко секунди и след това ги нормализира. това го прави и на бензин и на газ. имам чуството че ми повиши малко и разхода. чудя се какво може да бъде. ако някой може да ми даде съвет предварително благодаря. колата ми е темпра 1.6 моно инжекция.

    #2
    не съм сигурен, но мисля, че трябва да е от моторчето за празния ход т.е. при теб тпс-а. не съм обаче убеден в това което казвам. иначе и аз го имам тоя проблем при кромата, но тя е пална инжекция и си е баш с моторче за празния ход.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      и аз мисля че проблема е там.намеша ли се газ в един двг проблемите започват.
      punto 1.2 16v sporting

      Коментар


        #4
        И аз съм с Темпра 1,6 75 коня. От скоро 3-4 дни имам тези проблеми, но само на бензин сутрин като е по -хладно. Паля и почва да се качват до към 2100 и автоматипрехвърля на газ и гасне. Прехвърлям само на бензин да позагрее и после на газ и няма проблеми ни какви.
        Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
        Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
        Совалката средно на LPG
        Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

        Коментар


          #5
          при нас с с 1,6 моно кое държи празния ход, тпс-а нали?
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            при нас с с 1,6 моно кое държи празния ход, тпс-а нали?
            Не знам за съжаление за това питам
            Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
            Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
            Совалката средно на LPG
            Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

            Коментар


              #7
              при мен беше същото но се оказа от центровката на газовата уредба сега всичко е ОК

              Коментар


                #8
                werti написа:
                при мен беше същото но се оказа от центровката на газовата уредба сега всичко е ОК
                И аз мисля днес или утре да ходя, но някъде задължително с газанализатор
                Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                Совалката средно на LPG
                Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                Коментар


                  #9
                  да но при мен го прави и на бензин и на газ, така че не мисля че е от центровката на газовата. чудя се дали не е ламбда сондата нещо да не е добре.

                  Коментар


                    #10
                    zuzo написа:
                    да но при мен го прави и на бензин и на газ, така че не мисля че е от центровката на газовата. чудя се дали не е ламбда сондата нещо да не е добре.
                    Не знам при теб колега от какво е, но при мен започна да се оправя. Май колата ми е женска както беше казал един друг колега от форума преди време. Днес сутринта гаджето ми докара колата до работа не е имала проблеми никакви. Ама тя /колата/ беше 4 дни при майстор и после 4 при приятелката ми. Вчера я карах цял ден и днес сутринта и се е укротина и не прави мизерии. Май ревнува.
                    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                    Совалката средно на LPG
                    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                    Коментар

                    Working...
                    X