Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не стига течност до задната чистачка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не стига течност до задната чистачка.

    Съжалявам ако повтарям темата , прегледах доста сходни теми но не мога да се ориентирам при моята кола къде да търся запушването. До момента съм проверил пръскалката на задното стъкло + маркуча към нея. Проверен е и под лявата кора( мислих че там може да е клапана но не намерих). Ако случайно знаете къде се намира въпросното проблемно клапанче ,моля да споделите . Или някакви насоки за вероятни места където може да се е запушила системата, че не ми се разглобяват половината кори по пътя на маркучето от казанчето до петата врата. Предварително благодаря.
    weekend hlx 2.0 20v

    #2
    Re: не стига течност до задната чистачка.

    killah_baby написа:
    Съжалявам ако повтарям темата , прегледах доста сходни теми но не мога да се ориентирам при моята кола къде да търся запушването. До момента съм проверил пръскалката на задното стъкло + маркуча към нея. Проверен е и под лявата кора( мислих че там може да е клапана но не намерих). Ако случайно знаете къде се намира въпросното проблемно клапанче ,моля да споделите . Или някакви насоки за вероятни места където може да се е запушила системата, че не ми се разглобяват половината кори по пътя на маркучето от казанчето до петата врата. Предварително благодаря.
    Клапана би трябвало да след изхода от от казанчето ( поне при Ланчата е така). От казанчето би трябвало да излизат два маркуча, и на двата има клапи - провери ги.

    Коментар


      #3
      Виж до лявотото бомбе, би трябвало да е там.
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        На Dedra-та от подписа ми (комби) въпросното клапанче се намира зад казанчето със спирачна течност - не е много удобно за работа. И аз дълго го търсих, дори в тази тема съм задал същия въпрос, като много упорито твърдя че клапана не е там, където по-умните от мен са го показали . Не разбрах за каква кола става въпрос, но ако е Brava - Bravo - Marea - Dedra - Delta - с голяма вероятност клапанчето да е там.
        ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
        ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
        ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

        Коментар


          #5
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=67255Има достатъчно снимки по темата. Най-лесно става с проследяване на маркучето. Възможно е и да е разместено.Моето беше скрито под изолацията и не отгоре над него монтирали сирената на алармата. Който търси намира!
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            krasio_79bs написа:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=67255Има достатъчно снимки по темата. Най-лесно става с проследяване на маркучето. Възможно е и да е разместено.Моето беше скрито под изолацията и не отгоре над него монтирали сирената на алармата. Който търси намира!
            Прав си че това е най правилният начин, но и най бавен. При 20 годишни коли разглабянето на всички кори и вдигането на мокети не е добра идея . Притеснявам се да не почупя щипките и да не открия още изненади. Ще проверя двигателнея отсег , лошото е че там няма бъркане особенно при казанчетата с хидравлика и сп. Течност ,там е сложен и изпарителя и е мазало. . С две думи ако клапанчето е в двиг. отсег явно ще трябва да приложа технология като при смяна на ангретажен ремък -разкачане на двг. Хаха .Утре го почвам
            weekend hlx 2.0 20v

            Коментар


              #7
              Що не си ми наблизо? По малко време щеше да ми отнеме да и го открия,отколкото да пиша в темата. Какви кори ,какви мокети? Клапана си е до лявото бомбе в двигателният отсек. На снимката ясно се вижда от къде маркуча влиза кум купето,хващаш и го дръпваш леко от към двигателя и клапана ще се покаже.
              Прикачени файлове
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                Интересува ме маркуча за задната чистачка в купето по пода ли върви или в тавана?
                Fiat Brava 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  При мен на Мареа-та не е там, преди това е, но предполагам и от там може да се изтегли. Махаш казанчето на хидравликата или на спирачките, не помня вече, едно от тях и е там под кечето забутано.Проблемът е, че целия маркуч от тубата за течност до въпросния клапан е пълен боклук. Троши се. Аз го разкарах целия и си пуснах нов прозрачен по същия път. След клапана маркуча е съвсем друг и няма такива проблеми. Ще се наложи да свалиш и изчистиш и пръскалката, че се е запушила като не се ползва.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    wwalker написа:
                    При мен на Мареа-та не е там, преди това е, но предполагам и от там може да се изтегли. Махаш казанчето на хидравликата или на спирачките, не помня вече, едно от тях и е там под кечето забутано.Проблемът е, че целия маркуч от тубата за течност до въпросния клапан е пълен боклук. Троши се. Аз го разкарах целия и си пуснах нов прозрачен по същия път. След клапана маркуча е съвсем друг и няма такива проблеми. Ще се наложи да свалиш и изчистиш и пръскалката, че се е запушила като не се ползва.
                    Ще проверя мерси. относно снимката благодаря на красио . Незнам аз ли съм разбрал погрешно и от къде на къде реших да го търся клапана в задния ляв калник. Явно в темите които прегледах се споменаваше така и аз за това. Благодаря ви пак и по празниците ще го оправя.
                    weekend hlx 2.0 20v

                    Коментар

                    Working...
                    X