Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с наливане на гориво на Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с наливане на гориво на Пунто МК2

    Колеги вчера наливах гориво от туба на Пунтото на жената и по едно време резервоара преля.Направо се втрещих защото още не бях сипал и 10 литра, а лампата за резервата светеше.Зетя вика радвай се много малко гори.Да де ама не е това(ако беше така наистина щях да се радвам много).Явно имам проблем с отдушника, защото като прекарах колата на една страна си налях горивото.В момента ако колата е наравно и сипвам леко се чува специфичния звук от излизане на въздуха през гърловината.Въпроса ми е къде е отдушника и ще се наложи ли да се сваля резервоара?

    #2
    Отдушника ти е в гърловината, а до нея има доволно достъп като свалиш гумата.Пробвай да заредиш на друга бензиностанция.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      кола

      Дупката е до гърловината. почисти е с една тел Може нещо и друго да има ама трябва да се отвори вътре кошницата
      Прикачени файлове
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Гориво е сипва с туба от този тип. Иначе ще връща.
        Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

        Коментар


          #5
          Както съм написал проблема се яви при сипване на горивото от туба с помощта на фуния.Тази дупчица под капачката я почистих, защото като преля там се събра нафта и не искаше да изтече.Обаче и след това като наливах гориво наравно се чува излизането на въздуха през гърловината.Не съм съгласен, че трябва да се налива със специална туба, защото на другата ми кола(Ланча Либра) съм сипвал многократно от туби, че дори и под обратен наклон и никога не се е случило да върне или да се чува този звук от излизащ въздух.Ще трябва да сваля гумата и да поогледам за какво става на въпрос.

          Коментар


            #6
            Колега просто мушни по-навътре фунията,и при мене е същото на Бравото(не мушна ли фунията повече прелива,връща и т.н.)
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              #7
              твърд маркуч и фуния от левче, - за два лева. Просто натикваш маркуча навътре. пп Ако успееш да се справиш ще те науча как и да точиш от там
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                твърд маркуч и фуния от левче, - за два лева. Просто натикваш маркуча навътре. пп Ако успееш да се справиш ще те науча как и да точиш от там
                Това с точенето от там на бензин него казвай никъде! :D
                Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

                Коментар

                Working...
                X