Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 - придърпва на по-високи обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.1 - придърпва на по-високи обороти

    Виждам че темите за проблеми с паленето са доста актуални :D Аз мога да кажа, че пали сутрин Пунтото - не от първи опит, но от втори или максимум трети. Обаче, днес ми се получи следното. Запалих и понеже не чаках да загрее, започнах да маневрирам и изгасна. Запали пак без проблеми. След около 3 минути, качих се на Околовръстното и там на 3-та и 4-та скорост, колата започна да придърпва - все едно бензинът й свършва. Като я пускам по инерция не гасне, нито пък на място гасне.Сега колата е в гараж и ще видя на обяд дали проблемът е останал. Чудя се дали с това изгасване не съм я задавил някакси?Колата има газова, но не се ползва - бутилката е махната. Сменяни са кабели на свещите и ламбда сонда-та е чисто нова.Някой има ли идея?Благодаря предварително!
    Punto 1.9 JTD 2003
    Ex Punto 1.1 1994

    #2
    Re: Пунто 1.1 - придърпва на по-високи обороти

    Romeokton написа:
    Виждам че темите за проблеми с паленето са доста актуални :D Аз мога да кажа, че пали сутрин Пунтото - не от първи опит, но от втори или максимум трети. Обаче, днес ми се получи следното. Запалих и понеже не чаках да загрее, започнах да маневрирам и изгасна. Запали пак без проблеми. След около 3 минути, качих се на Околовръстното и там на 3-та и 4-та скорост, колата започна да придърпва - все едно бензинът й свършва. Като я пускам по инерция не гасне, нито пък на място гасне.Сега колата е в гараж и ще видя на обяд дали проблемът е останал. Чудя се дали с това изгасване не съм я задавил някакси?Колата има газова, но не се ползва - бутилката е махната. Сменяни са кабели на свещите и ламбда сонда-та е чисто нова.Някой има ли идея?Благодаря предварително!
    Чека свети ли ? На таблото ... Татковете как са на мотора . Ми може бенз помпата да си е отишла по симптомите дето ми казваш , трудно палене , не стига бенза , тоест не стига налягане ... За помпа само нова без кошницата ако зимаш ... От стари файда няма !
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Какъв е този чек? Нищо не ми свети на таблото. Тази помпа я сменях преди няколко години. Тогава беше изгоряла. То не става ли отведнъж? Отказва и толкова?
      Punto 1.9 JTD 2003
      Ex Punto 1.1 1994

      Коментар


        #4
        Сега на обяд карах колата и няма следа от сутрешния проблем. Предполагам, че нещо е било замръзнало и трябваше да изчакам повече време на място преди да потегля.
        Punto 1.9 JTD 2003
        Ex Punto 1.1 1994

        Коментар


          #5
          Romeokton написа:
          Сега на обяд карах колата и няма следа от сутрешния проблем. Предполагам, че нещо е било замръзнало и трябваше да изчакам повече време на място преди да потегля.
          попадал съм на втора ръка скапана помпа , първата ми помпа спря да изпомпва и надува но си въртеше, втората ми помпа втора ръка надуваше и подаваше бенз ама не както трябва и колата палеше когат си поиска и кат я настъпвах 90-100 със зор и забиваше моцуната , и си мислех че имам нещо запушено чистих маркучите , ниво регулатора инжектора ала бала чупих 2 инжектора от това вадене и слагане ... Накрая са отказах и карах на газ 1 година после си купих нова помпа за 80 лева и всичко си дойде на мястото. Новата помпа 2 пъти ми први проблем имаше затлачване около мрежичката и нещо като кал ... Изпрах 2 пъти мрежичката и до ден днешен нямам проблем. Казаха ми че като се разпадне бензиновия филтър правел такива магарии ...
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Кофти, ама днес пак ми го направи, при условие че я оставих 5-6 минути на място и запали от раз. След около 15 минути шофиране се оправи. Посъветвах се с майстора, при който ходя и той ми каза, че вероятно е някаква бобина и конденз нещо влияе.
            Punto 1.9 JTD 2003
            Ex Punto 1.1 1994

            Коментар


              #7
              Romeokton написа:
              Сега на обяд карах колата и няма следа от сутрешния проблем. Предполагам, че нещо е било замръзнало и трябваше да изчакам повече време на място преди да потегля.
              Смени си горивния филтър и гледай да е преди следващото падане на температурите
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                проблема ти е от налягането на горивото,а не от бобините.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  Romeokton написа:
                  Сега на обяд карах колата и няма следа от сутрешния проблем. Предполагам, че нещо е било замръзнало и трябваше да изчакам повече време на място преди да потегля.
                  Смени си горивния филтър и гледай да е преди следващото падане на температурите
                  Виждам, че не е скъп този филтър, така че нямам против да го направя и просто за идеята. Но логиката не е ли ако е задръстено нещо там, постоянно да прави проблем?
                  Punto 1.9 JTD 2003
                  Ex Punto 1.1 1994

                  Коментар


                    #10
                    Неприятен ъпдейт. Вече не пали. И то при положение, че колата беше в гаража цяла нощ. Върти стартера, но нищо. Както го усещам помпата явно съвсем е заминала. Предполагам колегата по-горе правилно беше предположил още от първия път.
                    Punto 1.9 JTD 2003
                    Ex Punto 1.1 1994

                    Коментар


                      #11
                      сложи си газта след това си оправи захранването с бензин-смяна филтър, почистване на филтъра на помпата или евентуално смяна на помпата ако не я чуваш да бръмчи когато подадеш на контакт.
                      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Да не си е оставял без бензин Чува ли се помпата да бръмчи в първите 10-15секунди .Виж стига ли захранване до нея -като не ще да пали в първите секунди Какво остава да свети по таблото като стартираш Виж като е на бензин отпред бялото реле дали цъка като даваш на контакт Извади буксата на ключа и се опитай да запалиш на бензин И не е мъчи много да не падне акумулатора много .
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          аз хубаво предположих ,но ти си длъжен да диагностицираш проблема,а не да залагаш на проба -грешка.за целта трябва да се измери налягането на горивото с манометър,ако пък нямаш искра-вече е друго.все пак питай,тук е мястото,не 1 и 2 такива съм направил

                          Коментар


                            #14
                            Колата не се кара на газ от 5 години. Няма и бутилка от толкова. Благодаря за съветите, но ще оставя на майстор да разбере за какво иде реч, аз не се чувствам достатъчно компетентен.
                            Punto 1.9 JTD 2003
                            Ex Punto 1.1 1994

                            Коментар


                              #15
                              кола

                              Виж където е помпата -кошницата да не смуче въздух -да не подлива бензин нещо много възможности има да прави проблеми от време на време
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X