Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло на двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за масло на двигател

    Колеги,днес меря маслото и гледам няма никой Колата не беше работила от 24 часа.Избърсах хубаво щеката с парцал,сложих я и изчаках 15 мин и няма грам по нея масло ми се струва Горе-долу съм на 9000 км от последната смяна и преди 2-3 седмици му долях последното ,към 300-400 грама .Маслото е 10W-40.Вътре в колата не ми свети нищо че нямам масло и подобни.Къде е проблема и има ли нужда да се притеснявам ?

    #2
    Да не би да си ударил картера и да не си разбрал ?Все пак предполагам, че лампата за маслото гасне след като запалиш.Налей/долей масло и го следи внимателно.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #3
      На Бравото пръчката е кофти, един път показва, друг път не, като е нова и бистро маслото и трудно се вижда, като веднъж изтеглиш пръчката и после вече не е меродавно, абе скапана е. Затова аз я махам вечерта, слагам я някъде вътре и на сутринта я боцкам и така гледам.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Така и така си за смяна на масло-сменявай и го следи по-често.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          Ти сам си отговорил. Губи ти се масло и доливаш.Смени си маслото с ново. Препоръчвам 5w40.Ако си 200-300 мл по минимума не е хубаво ама не чак толкова страшно. Аз така на С4 веднъж извадих суха щека. Силях малко и няма проблеми. Лампа там не е съветвала- oil OK си пишеше
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            Днес като проверих щеката ,бе малко под минимума.Така и така съм за смяна,понеделник отивам да го сменям.

            Коментар

            Working...
            X