Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при смяна на водна помпа Марея 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ при смяна на водна помпа Марея 1,6

    Здравейте приятели!Марея 1,6 16в с метални колектори 98гИмам лек теч най вероятно от водната помпа , затова планирам скоро да я подменям. Предвид местоположението ще се радвам който е извършвал такава операция да сподели има ли особенности и как става смяната , също и съвет за избор на нова . Доста търсих с търсачката но не открих подобна тема.Поздрави на всички !

    #2
    В случай , че на някого може да е в помощ , да кажа , че смених помпата в сервиз , за домашни условия не се препоръчва операцията не е чак толкова проста.Сваля се хидравличната помпа , като естествено се разкачат маркучите , и се демонтира , има един предпазител на шайбата който отне на майстора поне 40 мин докъто го отстрани. Също и двата маркуча за бензина се откачат защото пречат.Сваля се предна дясна гума , единия от обтегачите на пистовия ремък се разхлабва за да се измести , маха се един пласмасов въздуховод който служи алтернатора да си взема свеж въздух за охлаждане и капака на ангренажа се сваля / в случай , че имате /След това 3 те болта се свалят с нормални ключове гаечни.За да свали четвъртия болт на помпата , се наложи човека да огъва един ключ по странен начин общо казано S образно и да му заварява удължение.После новата помпа / ITN / по обратния ред.Общо операцията отне около 4 - 5 часа с малки прекъсвания .Това е в моя случай каквото съм наблюдавал.Ще се радвам ако в бъдеще е в помощ на някой.Поздрави !

    Коментар


      #3
      По-скоро си попаднал на майстор, който не е виждал такова "чудо".Преди 4 години, дето не знаех що е двигател, я смених заедно с ремъците и ролките за ~4 часа. Хидравличната помпа не съм я свалял.Май отдолу я измъкнах с малко чалъми.Въобще не помня кое-как беше, но и капака на ангренажа не помня да съм пипал.Никакви "специални" инструменти не съм използвал.Това ИТН, което си го сложил е един от най-лошите избори. Дано скоро не се наложи повтаряне на процедурата.Съжалявам, че малко късно пиша, но чак сега видях темата :/
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Колега др път я сменяй сам, ако ли не поне в читав сервиз!Може и да се окаже, че старата е пъти по-добре.Само за пример ще дам каре ИНТИзкара 500км и то 300 от тях на магистрала Дано при теб покупката е по-успешна
        Fiat Marea 2.4 JTD+
        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
        Renault 19/1.7mi/ - crash

        Коментар


          #5
          Ясно значи страшно менте Смяната ми струваше 50 франка

          Коментар


            #6
            Хидравличната помпа не се сваля за смяна на водната. Трябва си инструменти обаче- чупещо рамо,малка и голяма тресточка,удължения различни . Помпа като марка бих взел Valeo , Dolz или Graf .
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              много пъти съм писал-далеко от китайския боклук itn

              Коментар


                #8
                dkyky написа:
                В случай , че на някого може да е в помощ ...Ще се радвам ако в бъдеще е в помощ на някой.Поздрави !
                Благодаря за публикуваната тема.
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар

                Working...
                X