Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне на вътрешен корм. накрайник на място

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваляне на вътрешен корм. накрайник на място

    Колеги преди доста време някъде бях гледал снимки на едно приспособление от тръба,направено от колега тук,с което се сваля вътр. кормилен накрайник на място.Целта ми е да си сменя ПАК втулката отдясно,че се разби,но в тия студове не ми се занимава да свалям отново цялата рейка.Гаража,с който разполагам е тесен и няма да мога да я извадя настрани както предния път,а магаре не ми се разкача,така че остава варианта на място.Ще помоля ако колегата прочете темата да покаже пак тези снимки.
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    #2
    Приспособлението е патент на Joro_D, но той отдавна е в Канада а снимките бяха в Италауто. В общи линии представлява тръба с направен процеп на нея и две заварени гайки с болт за стягане, в другия край има върток
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Виждал съм в Цимбер да се продават ключове, не бяха някаква особена цифра.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Да разгледах специалните инструменти и цените варират от 60 до 200лв.Предпочитам да си направя от тръба сякаш,защото тези по 60лв. не ми се струват много добре измислени,а комплекта от 200лв. не смятам,че ми е нужен,за нещо което правя толкова рядко.Ще измеря диаметъра на ябълката на накрайника,ще потърся тръба с подходящ диаметър и ще го направя по спомен.Ако има заинтересовани ще споделя после със снимки и размери какво съм направил.Аз си мисля,че на доста италианки вътрешните накрайници са с еднакъв диаметър и инструмента ще е подходящ и за други италианки
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #5
          Това е инструмента който ти трябва, но си измери колко мм ти е вътрешния накрайник. Снимките и описанието не са мои, а на някой колега от форума.
          Прикачени файлове
          FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

          Коментар


            #6
            Каква втулка ще сложиш?
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              Ами предния път сложих Бирт.Беше нещо като полиуретан на пипане-нито гумено нито пластмасово и си мислех,че ще кара доста.Сега взех Пирели да видим колко ще изкара-тя си е пластмасова.Почвам да си мисля,че може би самата рейка е поизносена,има луфт макар и минимален и има удари,които след време чупят втулката...
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар

              Working...
              X