Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с пунто, работи на 2 цилиндъра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с пунто, работи на 2 цилиндъра

    Банда, търсих из форума но не намерих някой да е споделял нещо по темата, или проблема не е разпространен или аз съм кърък.Та на въпроса, когато взех колата тя не работеше стабилно, при подаване на газ, първо забиваше предницата и след това започваше да ускорява, преди няколко дена жената излезе с нея и като се върна каза че едвам изкачила някакъв баир, когато седнах да видя за кво иде реч се оказа че колата работи на два цилиндъра само. Прегледах свещите изправни са, кабелите са добре, размених местата на бубините, че се подзрях в едната, пак си работи на два цилиндъра. когато измъкна кабела от бубината (от неработещата) хвърля доста голяма искра, но явно не е достатъчна, просто не мога да си обясня тоя проблем Става дума за Фиат Пунто 1,1 55к 95год.Вече си мисля дали проблема не е в компютъра, дайте някакви насоки кво да правя, преди да се набутвам с пари.Грешен раздел-> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Пълен инжекцион ли е? Ако е да не са заминали дюзи.

    Коментар


      #3
      kiriluz1 написа:
      Пълен инжекцион ли е? Ако е да не са заминали дюзи.
      Моно е. На моето бяха изронени 2 зъба на ангренажия ремък и ефекта беше същия.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        първо пиши кои цилиндри не работят и изкарва ли пушек отзад колата.

        Коментар


          #5
          Ами не съм гледал кой цилиндри са, ама нали сменях бубините, та и цилиндрите се сменяха тогава. Пушека не се е променил изобщо, колата никога не е пушила, и сега с два цилиндъра не го прави.И да, колата е моно инжекция.

          Коментар


            #6
            Е? Щом си сменил бобините и са се разменили работещите цилиндри, това не говори ли, че е точно бобината?!

            Коментар


              #7
              Ако бобина не подава искра то тогава свещта ще бъде мокра. На мен ми прилича на натегнати клапани, дърпане на въздух от някъде и разни такива проблеми.

              Коментар


                #8
                Е та ако е бубина не би ли трябвало да не хвърля искра, а така като я гледам като махна кабелите двете бубини еднакво хвърлят искри.

                Коментар

                Working...
                X