Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6/1.8/16v Запитване ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.6/1.8/16v Запитване ?

    Искам да ви попитам понеже си нямам грам допир до тази марка автомобили да ми кажете нещо повече как е за нашите пътища как е с разхода г/д и скъпа ли е подражката му мерси предварително

    #2
    поддръжката е на нормални цениразход на 1,6 в София - лято 9,5-10,5зима 10,5-11,5за 1,8 стойностите са подобнизависи от стила на каране
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      sev написа:
      поддръжката е на нормални цениразход на 1,6 в София - лято 9,5-10,5зима 10,5-11,5за 1,8 стойностите са подобнизависи от стила на каране
      Нали ми говориш за БРАВО НЕ ЗА БРАВА че съм се навил яко да зимам такова чудо скоро и ако можете да ми кажете на каква цена вървят до сега съм карал само опел и затова искам да попитам дали държът на нашите пътища и също тоя разхпд дето си го написал бензин ли ми говориш мерси пак

      Коментар


        #4
        за Брава еБравото е малко по-лекоможе би разхода да е една идея по-малъкза бензин става въпросна газ разхода е с около 20% по-високза цени на самите коли не мога да ти кажавсичко зависи от състоянието на колата
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          избери двигателя 1.8 - с подобен разходе с 1.6, но има 10 коня отгоре, вентилирани спирачки и други дребни шукаритетки, а цените гледам че и те са горе-долу еднакви. но като цяло Bravo/Brava са надеждни коли (май без мотора 1.4), с красиво излъчване но при колите втора употреба всичко е въпрос подръжка от предния собсвеник - успех :D
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Само на 1.4 и на 2.0 повечето чарколяци са BOSCH, на 1.6 и 1.8 са сбирщайн Засега всичко, което е с марка BOSCH в колата ми си е оригиналното (като изключим филтрите, горивния пак беше BOSCH), а тя е на 178000км. Най-добрия избор е 1.6, на 1.8 според мен поддръжката е доста по-скъпа, говорим за ремъци, ролки и т.н. За 10 коня повече, ще имаш по-скъпа поддъжка и по-голям разход (м/у 0.5-1.0л/100). Това си е мое мнение, никой не ангажирам с него.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              spark написа:
              Само на 1.4 и на 2.0 повечето чарколяци са BOSCH, на 1.6 и 1.8 са сбирщайн Засега всичко, което е с марка BOSCH в колата ми си е оригиналното (като изключим филтрите, горивния пак беше BOSCH), а тя е на 178000км. Най-добрия избор е 1.6, на 1.8 според мен поддръжката е доста по-скъпа, говорим за ремъци, ролки и т.н. За 10 коня повече, ще имаш по-скъпа поддъжка и по-голям разход (м/у 0.5-1.0л/100). Това си е мое мнение, никой не ангажирам с него.
              колега не си прав че е сбирщайн електониката е на хитачи
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #8
                Не говоря само за ЕКУ, ами за водна помпа, горивна помпа и т.н.Лично аз втори път грешката да си взема 1.4 не бих направил, не заради това че ми създава проблеми, а заради това че е доста по-мудна и изпреварване при насрещно движение всеки път си е преживяване , а разхода изобщо не е по-малък от този на 1.6.Така че най-добрият избор е 1.6 EL
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Лично аз втори път грешката да си взема 1.4 не бих направил, не заради това че ми създава проблеми, а заради това че е доста по-мудна и изпреварване при насрещно движение всеки път си е преживяване , а разхода изобщо не е по-малък от този на 1.6.Така че най-добрият избор е 1.6 EL
                  Е значи съм избрал поне правилния модел !
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    Ех,ако имаше и едно Х отзад,сигурно щеше да е още по-добре Сега конкретно към вапроса на колегата.Това са автомобилите с най-добро съотношение цена-качество!Поддръжката е на прилични цени,да не кажа евтина,като комфорт и дизайн няма какво да коментираме,окачването е може би по-слабо от на опел,но всичко зависи как и къде караш,като разход извънградско е перфектно,пък ако имаш парички да вземеш едно JTD ще е чудо!Надявам се скоро да те видим като горд собственик на тази марка автомобил.
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      dudulia написа:
                      Ех,ако имаше и едно Х отзад,сигурно щеше да е още по-добре
                      Разбира се, че съм съгласен с теб ! Но и от моята съм си доволен! :D Просто цитирах колегата
                      spark написа:
                      Така че най-добрият избор е 1.6 EL
                      А по-същество: За да ориентирам бъдещия /надявам се / колега: http://www.brava.hit.bg/ако разбира френски /като мен :D / http://www.autoweb-france.com/essais..._HGT.phpили руски http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/fiat/brava/
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        Беше шега за Х-а :D
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          1.4 го спират от производство, тъй-като дава същия разход, като 1.6 при по-слаба динамика естествено.

                          Коментар


                            #14
                            Много благодаря на всички за отговорите и се надявам в наи скоро време да се похваля Пак много ви благодаря,че ми помогнахте с сайтовете.Лек и безавариен път колеги

                            Коментар

                            Working...
                            X