Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

6 Скоростна кутия М32 - Grande Punto 1.9JTD - Croma 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    6 Скоростна кутия М32 - Grande Punto 1.9JTD - Croma 1.9JTD

    Здравейте на всички. Преди време пуснах тема за 6 скоростната кутия М32 на Гранде Пунто 1.9JTD тук: http://forum.fiatforum.bg/viewtopic.php?t=110651Сега след като знам на кои коли точно се слага тази скоростна кутия, искам да попитам някой, който е правил "трансплантация" на скоростна кутия от един модел фиат на друг. Въпреки че в каталога пише, че Фиат Крома 1.9JTD използва същата M32 скоростна кутия, има ли някаква разлика във външните детайли, позицията им по тялото на скоростната кутия или захват с двигателя, с тази на Гранде Пунто 1.9JTD. Поздрави на всички и ще се радвам на бързи отговори от вас.
    Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

    #2
    На Крома съм свалял кутията ,но на Гранде Пунто не съм затова нямам идея. При положение ,че се води същата като модел не би трябвало да има разлики , не знам как стои въпроса с намиране на такава от Крома понеже те не са много разпространени като модел. Може би от Астра,Вектра по-има шанс.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Първоначално потърсих скоростна кутия от моята кола, Гранде Пунто 2006, 1.9JTD, но успях да намеря само една скоростна кутия, защото масово за части са Пунтота с 1.3 двигател. Има 6-7 Кроми 1.9JTD в страната за части, някои от тях са на малко километри. Благодаря ти за отговора, дано се намери и някой, който си е играл точно с това нещо. А малко офтопик: Възможно ли е да се поправи такава скоростна кутия. За жалост колата реално още не е моя, защото пътува от Италия и не знам какво точно и е на счупената скоростна кутия. Имал ли си опит с отваряне и отремонтиране. Поздрави.
      Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

      Коментар


        #4
        Outlaw написа:
        Първоначално потърсих скоростна кутия от моята кола, Гранде Пунто 2006, 1.9JTD, но успях да намеря само една скоростна кутия, защото масово за части са Пунтота с 1.3 двигател. Има 6-7 Кроми 1.9JTD в страната за части, някои от тях са на малко километри. Благодаря ти за отговора, дано се намери и някой, който си е играл точно с това нещо. А малко офтопик: Възможно ли е да се поправи такава скоростна кутия. За жалост колата реално още не е моя, защото пътува от Италия и не знам какво точно и е на счупената скоростна кутия. Имал ли си опит с отваряне и отремонтиране. Поздрави.
        Колега, точно за тази кутия има доста инфо, но на английски. С 2 думи е проблемна и по-специално лагера на 6та. НЕ знам точно за какво ти трябва, да си присаждаш ли или да сменяш твоята, но ако напишеш м32 gearbox и ще се оринеш с инфо
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          Outlaw написа:
          Първоначално потърсих скоростна кутия от моята кола, Гранде Пунто 2006, 1.9JTD, но успях да намеря само една скоростна кутия, защото масово за части са Пунтота с 1.3 двигател. Има 6-7 Кроми 1.9JTD в страната за части, някои от тях са на малко километри. Благодаря ти за отговора, дано се намери и някой, който си е играл точно с това нещо. А малко офтопик: Възможно ли е да се поправи такава скоростна кутия. За жалост колата реално още не е моя, защото пътува от Италия и не знам какво точно и е на счупената скоростна кутия. Имал ли си опит с отваряне и отремонтиране. Поздрави.
          Колега, точно за тази кутия има доста инфо, но на английски. С 2 думи е проблемна и по-специално лагера на 6та. НЕ знам точно за какво ти трябва, да си присаждаш ли или да сменяш твоята, но ако напишеш м32 gearbox и ще се оринеш с инфо
          Здравей, трябва ми за смяна с такава от Крома, защото се намират по-лесно, от колкото от Гранде Пунто. Търсих доста, но не мога да намеря дали те са абсолютно еднакви. Намирах М32 с различен захват към двигателя(разположение на дупки за болтове). Остава въпроса, дали са абсолутно еднакви. Поздрави.
          Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

          Коментар


            #6
            здрава такава кутия е трудно откриваемаиначе се ремонтирапроблема е в цената на лагерите която не е никак нискастава и слагане на по евтин вариант лагери, но тогаваима голяма заигравка с луфта им

            Коментар


              #7
              Здравейте,Търся си същата скоростна кутия за Fiat Grande Punto 2006, 130hp, diesel, 6 степенна. Предистория:--> Отвориха ми кутията и проблема се оказаха лагерите (скоростната кутия "виеше" на 5-а и 6-а скорост). След като чаках две седмици за оригинални лагери от Ауто Италия се оказа, че е нужен специален инструмент, за да се сложат в скоростната кутия. При положение, че такъв не е наличен във Варна, лагерите бяха върнати и сега ми е нужна нова скоростна кутия. Моля, дайте ми съвет как мога да намеря това, което търся в България или в eBay (да речем). Поздрави,Александър

              Коментар


                #8
                Мисля, че тази кутия се монтира и на новото Браво 150к.с. бензин ако не се лъжа...
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Мисля, че тази кутия се монтира и на новото Браво 150к.с. бензин ако не се лъжа...
                  Имаш ли някакви предположения откъде бих могъл да я намеря?

                  Коментар


                    #10
                    Въпросната кутия се монтира на Фиат,Алфа,Шевролет,Сааб и Опелhttp://www.wgmotorworks.co.uk/repair...terSubmitted=1
                    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                    Коментар


                      #11
                      Xaus написа:
                      Въпросната кутия се монтира на Фиат,Алфа,Шевролет,Сааб и Опелhttp://www.wgmotorworks.co.uk/repair...terSubmitted=1
                      Това е много добра новина, че има подобни кутии в Мегапартс, но понеже не претендирам, че разбирам много, можеш ли да ми дадеш 1-2 директни линка към скоростни кутии, които ще станат за моята кола и ще трябва да избера една от тях. Благодаря.

                      Коментар


                        #12
                        Сподели каква е точно моторетката на пунтото. Номер на двигател и шаси също ще свършат добра работа може и на лична да ги напишеш.А иначе първата в списъка дето е 630лв. ми мяза като на твоята но си трябва допълнителна сверка.
                        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                        Коментар


                          #13
                          Xaus написа:
                          Сподели каква е точно моторетката на пунтото. Номер на двигател и шаси също ще свършат добра работа може и на лична да ги напишеш.А иначе първата в списъка дето е 630лв. ми мяза като на твоята но си трябва допълнителна сверка.
                          Изпратих ти съобщение с повече информация. Снимките ги качвам и тук, ако някой има времето да ги погледне - може да се сети за нещо:

                          Коментар

                          Working...
                          X