Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предно стъкло запотяване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предно стъкло запотяване

    здравейте колеги от извесно време забелязвам че ми се изпотява само дясната страна на предното стъкло дори когато е включено парното да духа на стъклото та ако някои има идея на какво може да се дължи това ще се радвам да сподели колата няма климатик и нямам този поленов или както там се казва филтър благодаря


    Best Regards
    Fiat Brava 1.4 SX 12v

    #2
    Провери дали клапата за въздух вътре/вън работи. Изписано е една кофа мастило по темата. Ползвай ТЪРСЕНЕ.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Последното, което направих и имаше резултат е да почистя изцяло под пламасовата маска отводнителните канали(имаше не много боклуци, но ефекта беше на лице) и да отворя клапата за въздух постоянно. Направи тия две неща и няма да имаш проблеми.

      Коментар


        #4
        Колега, ако си пръскал таблото със силиконов спрей, от него полепват по стъклото мазни аерозоли и правят тази бела. Аз го имах същия проблем. Просто почисти си отвътре джама със спирт и ще се оправи (ако е от това де). Успех де не излезе нещо по-сериозно.
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #5
          Re: Предно стъкло запотяване

          tony__ написа:
          здравейте колеги от извесно време забелязвам че ми се изпотява само дясната страна на предното стъкло дори когато е включено парното да духа на стъклото та ако някои има идея на какво може да се дължи това ще се радвам да сподели колата няма климатик и нямам този поленов или както там се казва филтър благодаря
          Уф, дано не съм лош пророк, но провери мокета долу за навлажняване.Нещо ме съмнява радиаторчето на парното.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Re: Предно стъкло запотяване

            Nino написа:
            Уф, дано не съм лош пророк, но провери мокета долу за навлажняване.Нещо ме съмнява радиаторчето на парното.
            и мен също
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                Провери от дясно и от ляво дали духа еднакво силно, ако е ДА то Мисля че имаш теч на антифриз от парното или тръба - Изпарението му води до яко запотяване както казват Nino & Sev... Но не само на полови прозорец... а на цялото купе та без да се види не зная.
                Fiat Tipo 1.6 DOHC

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за отговорите утре ще разглобя да видя за течове и да проверя клапата


                  Best Regards
                  Fiat Brava 1.4 SX 12v

                  Коментар


                    #10
                    При мен също има нещо много странно.Шофьорското стъкло се запотява адски, а предното и дясното съвсем леко.Духалката към шофьорското работи така че не е от това.Някой да даде жокерче
                    Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      chris написа:
                      При мен също има нещо много странно.Шофьорското стъкло се запотява адски, а предното и дясното съвсем леко.Духалката към шофьорското работи така че не е от това.Някой да даде жокерче
                      Ами почни със почистване - Листа, прах, филтърчето - никога не е излишно дори проблема да не е от там,после провери за влага под арматурата и в краката... всичко изписано по-горе
                      Fiat Tipo 1.6 DOHC

                      Коментар

                      Working...
                      X