Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло се налива в механична кормилна рейка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло се налива в механична кормилна рейка?

    Интересува ме следното - рейката ми е механична и скоро ще сменям маншоните и вътрешните накрайници.Последния път когато я отварях да гледам какво е положението на накрайниците и т.н. забелязах че е имало някакво масло от което има дребни останки (съвсем малко количествто).Поразрових се из книжката за Типо-то ама не пише нищо за марка/модел/тип на маслото.Мисълта ми е надали е като за хидравлика и т.н. ами предполагам че е по-различничко.Ако някой има идея откъде да си купя или поне какво се води ще съм много благодарен!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    Колега , не съм голям спец по автомобилите , самоук да кажа . До колкото знам в механичните рейки се слага грес , но не обикновенна . На мен ми дадоха една синя , не знам каква марка е но вече 3-та година нямам проблем с рейката на Уното. Ако те интресува мога попитам . Чао

    Коментар


      #3
      Ами да ти кажа и аз нямам идея какво се слага.Няма да ти се разсърдя да попиташ ако е удобно.Иначе това в моята рейка определено беше някакво масло ама дали му е там мястото нямам идея.Аз реших че трябва да е масло защото на кормилните кутии си се слага масло някакво си специално и аз затова реших че и на рейката е нещо такова.Благодаря!
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        на механичната рейка не се слага масло а грес ,а дали е накаква специална идея си нямам ,но мисля че обикновена графитна ще свърши работа
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          баш грес се слага
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Някаква марка...нещо.Обикновенна ли е?Направо се чудя какво да люсна вътре след като я разглобя
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              zfa159 написа:
              Някаква марка...нещо.Обикновенна ли е?Направо се чудя какво да люсна вътре след като я разглобя
              виж това не мога да ти кажа, там няма няма висока температура, би трябвало да е нормална. слагаш там къдео се трият зъбите на на кормилния прът и н асамата рейка. абе слагай много и навсякъде, от имане няма да ти прави проблеми
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                zfa159 написа:
                Някаква марка...нещо.Обикновенна ли е?Направо се чудя какво да люсна вътре след като я разглобя
                Сложи графитна грес.Много по-добра от от обкновенната е.Такава се слага и в каретата.
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  Аха....благодаря!
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар

                  Working...
                  X