Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на задни накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на задни накладки

    Здравейте, допреди малко се иззорих да блъскам по задните барабани за да мога да ги сваля за да видя в какво състояние са накладките защото чувам стържене но така и неможах , можех само да видя едната че е свършила и има нужда да ги сменям. Някой ако е сменял нека каже каква е цаката да се свалят барабаните и има ли и някаква тънкост в самата смяна(сменял съм на москвич алеко не беше много трудно но там барабана си излезе като пич). Също така ме посаветвайте какви накладки да взема и на каква цена са . Мерси предварително!
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Re: Смяна на задни накладки

    reiban написа:
    Здравейте, допреди малко се иззорих да блъскам по задните барабани за да мога да ги сваля за да видя в какво състояние са накладките защото чувам стържене но така и неможах , можех само да видя едната че е свършила и има нужда да ги сменям. Някой ако е сменял нека каже каква е цаката да се свалят барабаните и има ли и някаква тънкост в самата смяна(сменял съм на москвич алеко не беше много трудно но там барабана си излезе като пич). Също така ме посаветвайте какви накладки да взема и на каква цена са . Мерси предварително!
    Взимаш 2 болта М10 и навиваш в отворите на фиксиращите болтове, които са 8-ца ако не се лъжа и фиксират барабана към главината.... А капака на барабана си има резба така че с болтовете избутваш барабана от главината.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      наистина забелязах че има резба на барабана и се чудех за какво е , а накладките лесно ли се сменят и каква марка да взема
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        вземи си ПЕРМАФУЗ хубави и евтини :D
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Естествено, че ПЕРМАФЮЗ http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=9162Аз вече съм и отпред и отзад с Пермафюз и ти казвам много ме е страх някой ден да не изхвърча през предното стъклото, като ги натисна по рязко. Много добро спиране имат.За развиването на барабана: сваляш гумата и на барабана има два водача(стърчат) и те се развиват. Отвиваш ги, чукваш барана леко с чука и си готов.

          Коментар


            #6
            Естествено, че ПЕРМАФЮЗ http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=9162 Аз вече съм и отпред и отзад с Пермафюз и ти казвам много ме е страх някой ден да не изхвърча през предното стъклото, като ги натисна по рязко. Много добро спиране имат. За развиването на барабана: сваляш гумата и на барабана има два водача(стърчат) и те се развиват. Отвиваш ги, чукваш барана леко с чука и си готов.чуках и леко и силно не се махне, ще пробвам варианта с навиването на болтове
            Fiat Marea 1,9TD100

            Коментар


              #7
              А махнали водачите? Питам те по друг начин - освен болтовете на джантата друго развива ли?

              Коментар


                #8
                да махнах ги ама няма мърдане имах чувстото че ще излезе с накладките, незнам дали може да се е образувал ръб на барабана и затова да се опъват така(дано да не се е образувал де).Колко струват тези накладки които ми препоръчахте
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #9
                  reiban написа:
                  да махнах ги ама няма мърдане имах чувстото че ще излезе с накладките, незнам дали може да се е образувал ръб на барабана и затова да се опъват така(дано да не се е образувал де).Колко струват тези накладки които ми препоръчахте
                  Ама пич, що не четеш Дал съм ти линк към темата за Пермафюз.Иначе да не си дръпнал ръчната?

                  Коментар


                    #10
                    не аз а жената карала около 2-3 км
                    Fiat Marea 1,9TD100

                    Коментар


                      #11
                      линка не ли само за предни
                      Fiat Marea 1,9TD100

                      Коментар


                        #12
                        reiban написа:
                        не аз а жената карала около 2-3 км
                        Това пък какво е и защо го казваш?Линка е и за задни и предни :D

                        Коментар


                          #13
                          мислех че ме питаш дали не съм карал на ръчна, иначе като се мъчех да вадя барабана беше пусната.
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #14
                            разбрах за линка , утре ще отида да търся, а самото разкачане и закачане има ли някаква тънкост
                            Fiat Marea 1,9TD100

                            Коментар


                              #15
                              reiban написа:
                              да махнах ги ама няма мърдане имах чувстото че ще излезе с накладките, незнам дали може да се е образувал ръб на барабана и затова да се опъват така(дано да не се е образувал де).Колко струват тези накладки които ми препоръчахте
                              Ако трябва да бъдем съвсем точни по предписание се прави и друго... от задната страна на главината (щита) има едни пластмасови капачки. Махат се и се откачат жилата за ръчната и едва след това със завиване болтове в барабана се избутва от главината. Но лично аз като свалих тези капачки не успях да разбера кое точно и как се откача (явно за да се откачат жилата в барабаните трябва да се отпусне и с болта жилото в ръкохваткана на ръчната в купето...) и реших направо с болтовете да напъна.Стана. Но стана и друго нещо... заради напъването с тези болтове се сплеска началото на резбата в главината за фиксиращите болтове и те после не искаха да се навият... и трябваше с една пиличка да взема 1-2 стружки от началото на резбата в главината за да се отвори пътя.
                              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                              --- в сърцето завинаги... ---
                              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                              Коментар

                              Working...
                              X