Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за скоростна кутия

    колеги става ли 6 степенна кутия от пунто мк2 спортинг на пунто мк1 1.2 бензин 75 к.с

    #2
    И мен ме интересува този въпрос. Просто за спорта питам и аз.Дразня се, че 5-тата ми е къса. Може би, си е нормално за габарита и теглото на колата, но определено не бих отказал 4-та и 5-та да са по-дълги
    Fiat Punto 75 SX - 1995, 4 врати

    Коментар


      #3

      Коментар


        #4
        Незнам дали става, но тия 6 скорости от МК2 спортинга са толко къси, че по добре да си караш с 5 степенната кутия, разликата е, че при 5 степенната на 5-та при 3000 оборота си примерно със 100км/ч, докато с 6 степенната си със 110км/ч при същите обороти, според мен замисъла на тия 6 скорости е никакъв.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Замисъла е да му е по-лесно на мотора и от там икономия на гориво. Иначе са почти еднакво дълги на крайна скорост, т.е. 5-та към 6-та. Сигурен съм че това беше обсъждано вече един път, но дали ще стане е друг въпрос. Не разбирам от MK2-ките.
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            имам една кутия 6 степенна а кума ми има пунто МК1 та затова питам ако някой е наясно да сподели

            Коментар

            Working...
            X