Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адаптация на дроселова клапа Фиат Брава ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Адаптация на дроселова клапа Фиат Брава ?

    Преди време бях гледал някъде в темите на форума но сега не мога да открия инфото как се прави адаптация на дроселовата клапа ?Някой ако се сеща да пише какъв е реда на адаптация благодаря предварително.
    Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

    #2
    кажи какъв е двигателя поне и какво си правил и какъв е проблема , не съм чувал за адаптация на дроселовата клапа ,може би на стъпков по може ?
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Фиат Брава 1.2 16в проблема е че мени оборотите на празен ход и придърпва в движение след почистване на дроселовата клапа се прави обучение но не се сещам как беше мисля че нещо се вадеше клемата на акумулатора и после се чака известно време и като се закачи обратно се обучава но точно как беше тази процедура не се сещам затова питам как беше
      Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

      Коментар


        #4
        pavel88 написа:
        Фиат Брава 1.2 16в проблема е че мени оборотите на празен ход и придърпва в движение след почистване на дроселовата клапа се прави обучение но не се сещам как беше мисля че нещо се вадеше клемата на акумулатора и после се чака известно време и като се закачи обратно се обучава но точно как беше тази процедура не се сещам затова питам как беше
        Мисля че имаш в предвид съпков мотор, от него може да ти мени оборотите на празен ход.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          След доста търсене намерих информацията която търсех и направих следното:Откачих клемата на акумулатора - минуса за престой около 45 минутислед закачането завъртях ключа на контакт изчаках около минутаи след това изключих от контакт без да вадя ключа и пак изчаках около минутанакрая запалих двигателя на колата и оставих да поработи около 10 минути без подаване на газСлед тази процедура се оправиха оборотите и придърпването
          Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

          Коментар


            #6
            Колега, благодаря за ценната информация ! А някой знае ли дали на диагностика може да се адаптира моторчето на празния ход, че на едно пунто 1.1 1994г сменях вчера ? Дали не може чрез VAG com да се направи процедурата , както при колите от VAG групата ? Там процедурата е проста за коли , при които дросел клапата не е електронна - отива се на group 98 и се чака половин минута и адаптацията е готова.
            Последна редакция от javor_bg; 05.04.2022, 10:31.

            Коментар

            Working...
            X