Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотомер Мареа 1,6/16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотомер Мареа 1,6/16

    Та колеги днес бях в един УЖ известен и надежден сервиз в Пловдив за смяна на ангренаж всички ролки и другите ремаци,външен накрайни и стенд на Мареа 1,6/16.Взимам си колата паля и не работи оборотомера и километража,връщам се, след половин час ровене по колата километража тръгна,а оборотмера ту тръгне ту спре,и накрая напълно спря.Викат ми ела утре ще сваляме таблото и ще си проличи какво е,самоче има една подробност,че това трябва да го заплатя .Дайте идея какво може да се е объркало,също така забелязах ,че по паваж или доста неравности тръгва.Възможно ли е да е от бушон???Къде да ровя и да гледам?
    Fiat Marea 1.6/16V

    #2
    Не обвинявай сервиза, предполагам че може да е буксата на таблото. или датчика на СК, те там не са пипали като са сменяли ангренажа, просто може да е хлабава връзката или някое притягащо болче да е паднало. И все пак ако вината е тяхна, което ще се разбере /не изключвам варианта за умишлена повреда/ мисля и сам се сещаш че няма какво да им плащаш. Кажи и кой е сервиза.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ако нямаш осветление на таблото и не работи оборотомера се насочи към бушон. Пробвай с удари по таблото (не много силни разбира се) отгоре да видиш дали ще тръгне да работи оборотомера. Ако тръгне значи е хлабава връзка в куплунга.
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Разбирам че проблема може и да не е в сервиза,НО им закарах напълно работещ километраж и оборотомер и си взимам НЕРАБОТЕЩ.Днес като покарах и от време на време тръгва особено като минавам по паваж или неравности.Сервиза е ТЕХ КО.Забелязах че и от страната на оборотомера не работи осветлението на таблото.
        Fiat Marea 1.6/16V

        Коментар


          #5
          отваряш отсека под волана в ляво и търсиш изгорял бушон. Не знам какво е оборудването но при мен не свети табло, не работи оборотомер и не свети плафона като е изгорял бушона. Мисля беше на най-долния ред третия от ляво на дясно ( но не съм на 100% сигурен).Търси бушон въпреки всичко !
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            MAKARI??? написа:
            Разбирам че проблема може и да не е в сервиза,НО им закарах напълно работещ километраж и оборотомер и си взимам НЕРАБОТЕЩ.Днес като покарах и от време на време тръгва особено като минавам по паваж или неравности.Сервиза е ТЕХ КО.Забелязах че и от страната на оборотомера не работи осветлението на таблото.
            Сваляй таблото и си провери буксите, както и масата към него. От изгорял бушон няма да тръгва и да спира.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар

            Working...
            X