Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Панда-свети някаква странна лампа на таблото...???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Панда-свети някаква странна лампа на таблото...???

    Здравейте колеги , след дълго прекъсване пак съм тук , сега се вкарах едновременно в две "италианки" , една Алфа 156 1.8ТС (е те там са циркове) и една Панда 1.2 бензин с метанов инжекцион - 2010г. Въпроса ми е , какво означава светещ автомобил с катинар върху него на таблото?

    #2
    Почти съм сигурен че е имобилайзера, що? не пали ли?
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Ами не , пали и си върви , не забелязвам нещо да се променя. Пропуснал съм да напиша че лампата свети не винаги.

      Коментар


        #4
        Това го намерих в сайта на един сервиз но няма да давам линк за да не стане реклама Ще цитирам информацията от сайта Ако колата Ви не пали и имате проблем с фабричен имобилайзер (в повечето случай свети или мига лампичка с означен ключ), ние можем да деактивираме Вашия Фабричен имобилайзер. При необходимост, когато даден модул от фабричен имобилайзер не подлежи на ремонт, можем да махнем, да премахнем изцяло фабричния имобилайзер.
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          То на колите с имо, като цъкнеш на контакт свети докат не запалиш или докат не засече чипа.

          Коментар


            #6
            pesho_calibrata написа:
            То на колите с имо, като цъкнеш на контакт свети няколко секунди или докато не запалиш или докат не засече чипа.
            На всяка кола с имобилайзер свети няколко секунди или докато не запалиш,тук въпроса е друг
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              кола

              Това не се отнася за този модел кола не се маха кода тя е малко по различна от другите ФИАТИВиж кабела маса към мотора/акумулатнора /купетоКлеимите на акумулатора и бушоните Пробвай с друг ключ ако има
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Re: кола

                kluchar написа:
                Това не се отнася за този модел кола не се маха кода тя е малко по различна от другите ФИАТИВиж кабела маса към мотора/акумулатнора /купетоКлеимите на акумулатора и бушоните Пробвай с друг ключ ако има
                Основно си провери и масата и АБ.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Имайте предвид,че тази лампа на новите модели на Фиат грум означава че колата има проблем със т.н. превеншън систем,демек система за защита на колата,в която освен имото се включват централно заключване,мотор за заключване на волана,патрона на ключа/ако е с ключ като 159 или Крома например/
                  Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                  Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                  Ventura garage

                  Коментар


                    #10
                    Бе нещо в последно време не го забелязвам проблема , а иначе колата е проста като пън , няма централно , няма специални ключалки , няма климатик , няма ел. стъкла , няма нищо освен хидравлика...а па и те понякога не бачка...ама това е тема...в друга тема. Та май го няма проблема вече , щом не ми вади очите и съм забравил за това.

                    Коментар


                      #11
                      snaiperisto написа:
                      Бе нещо в последно време не го забелязвам проблема , а иначе колата е проста като пън , няма централно , няма специални ключалки , няма климатик , няма ел. стъкла , няма нищо освен хидравлика...а па и те понякога не бачка...ама това е тема...в друга тема. Та май го няма проблема вече , щом не ми вади очите и съм забравил за това.
                      А забелязал ли си,когато имаш проблем с хидравликата,дали се появява и проблема с имото ????
                      Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                      Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                      Ventura garage

                      Коментар

                      Working...
                      X