Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за гуми

    Здравейте,колеги.имам едно въпросче за гумите ми,ще съм благодарен ако може да ми каже някой нещо полезно.ситуацията е следната,миналата пролет взех 4 нови летни гуми,бях с тях до декември месец,когато сметнах че трябва да сложа зимните.от тези температури преди 2 дни реших да сложа летните пак и сложих задните предни,а предните задни и колата започна да дърпа на ляво.осъмних се за крива джанта или баланса нещо...отидох в Дианата-магазина за гуми и помолих за проверка за кривини или нещо др.няма нищо,джантите са си ок и баланса,налягането и то....момчето ми ги завъртя,сложи лявата/дясна,а дясната/лява и сега вече дърпа на дясно.реглаж на преден мост отпада според мен.причината е в джантата или гумата нещо ама.......каква? :/

    #2
    Крива гума-може да си я ударил в ръб на дупка,бордюр и т.н.Ако само леко дърпа,без вибрации на волана,карай така или я сложи задна.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Колега,проблема явно се крие в задния мост и поради това едната гума незабележимо малко се е износила на една страна и вече като предна прави проблеми и от тук вече волана ти дърпарешението е миналогодишните задни си остават задни и всичко ще е ок
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        nsn написа:
        Колега,проблема явно се крие в задния мост и поради това едната гума незабележимо малко се е износила на една страна и вече като предна прави проблеми и от тук вече волана ти дърпарешението е миналогодишните задни си остават задни и всичко ще е ок
        +1
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #5
          iliyan написа:
          Крива гума-може да си я ударил в ръб на дупка,бордюр и т.н.Ако само леко дърпа,без вибрации на волана,карай така или я сложи задна.
          Има ли начин да се провери това?

          Коментар


            #6
            nsn написа:
            Колега,проблема явно се крие в задния мост и поради това едната гума незабележимо малко се е износила на една страна и вече като предна прави проблеми и от тук вече волана ти дърпарешението е миналогодишните задни си остават задни и всичко ще е ок
            Колега,да разбирам че задния мост ми е крив така ли?то там реглаж не се прави мисля?решението е евентуално да го сменям?

            Коментар


              #7
              Има ремонтен комплект.Виж в АХМ-ауто за цени.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #8
                Н-ВЪЛКЪТ написа:
                nsn написа:
                Колега,проблема явно се крие в задния мост и поради това едната гума незабележимо малко се е износила на една страна и вече като предна прави проблеми и от тук вече волана ти дърпарешението е миналогодишните задни си остават задни и всичко ще е ок
                Колега,да разбирам че задния мост ми е крив така ли?то там реглаж не се прави мисля?решението е евентуално да го сменям?
                както колегата е написал има ремонтен комплект за заден мост,но преди това вдигни задните гуми във въздуха и ги разклати добре:нагоре-надоло и настрани и виж дали ще усетиш някакъв луфт,от която страна има луфт си за ремонтен комплект
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #9
                  Благодаря....принципно проблемната гума беше задна лява.ако има проблем ще е там предполагам...благодаря,колеги

                  Коментар


                    #10
                    Ходи и качи колата на стенд за реглаж, там задницата ако има проблем ще се разбере веднага. При мен при регулирана предница от шарката на гумите тегли на дясно, като обърна посоката на движение на гумите тегли наляво. При недобре направен реглаж и някои от моделите гуми се получава такова нещо.
                    Фиат Крома 1.9 16v+
                    Фиат Браво 1.6 16v
                    Фиат Мареа 1.6 16v

                    Коментар

                    Working...
                    X