Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колко горе долу ще струва оправянето/подменянето на синхронизатор?
    Coupe 1.8 16V

    Коментар


      #17
      RAADOO написа:
      Колко горе долу ще струва оправянето/подменянето на синхронизатор?
      само за работата ще ти вземат около 100 лв. ,с частите отиваш на 300+ лева в най -добрия случай !
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #18
        а на мен задната прави проблеми!
        MANIAK-FIAT COUPE

        Коментар


          #19
          robert1975 написа:
          а на мен задната прави проблеми!
          ок
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            tomazo написа:
            RAADOO написа:
            Колко горе долу ще струва оправянето/подменянето на синхронизатор?
            само за работата ще ти вземат около 100 лв. ,с частите отиваш на 300+ лева в най -добрия случай !
            Направо нова скоростна поне ще знаеш че всичко е ок

            Коментар


              #21
              а къде в София правят евтини и ка4ественни спойлери за нашите КУПЕТА?-и за скоростите не разбрах? и за6то не мога да си прикрепа аватара?
              Прикачени файлове
              MANIAK-FIAT COUPE

              Коментар


                #22
                Синхронизатор според мен , имам същия проблем .намери свестен майстор или втора употреба кутия
                Tipo 1.6 i.e. '94

                Коментар


                  #23
                  Re: Проблем със скоростите

                  masterkar написа:
                  RAADOO написа:
                  Когато карам със о/о или над 120 км/ч, когато искам да превключа на 5-та, се чува едно гадно стъргане. За да превключа без стъргане, трябва да дам лоста със сила максимално в дясно и тогава не стърже. Когато карам с ниска скорост, този проблем го няма. Някакви идеи от какво може да е и как се оправя?
                  Имам същия /подобен/ проблем. Когато карам на газ по магистралата с над 120 км/ч и изключа от скорост колата гасне /това ми е ясно от какво е/. После включвайки на пета скорост - същото като описаното по-горе от колегата стъргане . Но ако включа на четвърта - няма стъргане, няма проблеми :D. Дали трябва да се долее масло в скоростната кутия за отстраняване на проблема /не съм го сменял и гледал маслото в скоростната кутия, откакто я купих преди два месеца/.
                  Гасненето на колата оправи ли се.Относно стъргането на 5 та скорост твърдо синхронизатор.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #24
                    Re: Проблем със скоростите

                    Tornado написа:
                    masterkar написа:
                    RAADOO написа:
                    Когато карам със о/о или над 120 км/ч, когато искам да превключа на 5-та, се чува едно гадно стъргане. За да превключа без стъргане, трябва да дам лоста със сила максимално в дясно и тогава не стърже. Когато карам с ниска скорост, този проблем го няма. Някакви идеи от какво може да е и как се оправя?
                    Имам същия /подобен/ проблем. Когато карам на газ по магистралата с над 120 км/ч и изключа от скорост колата гасне /това ми е ясно от какво е/. После включвайки на пета скорост - същото като описаното по-горе от колегата стъргане . Но ако включа на четвърта - няма стъргане, няма проблеми :D. Дали трябва да се долее масло в скоростната кутия за отстраняване на проблема /не съм го сменял и гледал маслото в скоростната кутия, откакто я купих преди два месеца/.
                    Гасненето на колата оправи ли се.Относно стъргането на 5 та скорост твърдо синхронизатор.
                    Е аз взех, че послушах съвета на tomazo и вече дори и с над 120 км/ч и по нанадолнище по магистралата не изключвам от скорост! По-добре малко по-голям разход, отколкото да се пребием някъде :D ! А проблема при мен с включването на пета скорост го имаше само като изгасне колата. Иначе когато двигателя си работи - всичко е ОК, влиза си като по масло! :D
                    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                    Среден разход на газ

                    Коментар


                      #25
                      Е кажи има ли го гасненето да го оправим поне него то другото ще дойде от това.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар

                      Working...
                      X