Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пищяща аларма

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пищяща аларма

    здравейте карам Стило 1.9jtd и имам проблем с алармата. от няколко дена се включва сама. Нямам идея от какво е, но преди като беше по топло нямах такива проблеми, та затова се чудя може ли да е от студеното време... ? Къде и при кой мога да ида в София за да ми я оправи?
    Fiat Stilo 1.9 JTD

    #2
    А така ли е вкарана отвън колега.С алармата.Ако е вкарана така от Италия само смяна ще ти помогне.Тук в бг няма нито упутвания нито части за тези аларми.Така че на които и алармаджия да я закараш ще ти помогне с смяната. :D
    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

    Коментар


      #3
      Аз лятото имах проблем с моята...излових, че проблема идва от сенника който слагам на предното стъкло и датчика за обем който е разположен отпред на таблото м/у духалките за предното стъкло. Когато сенника се падаше зад този датчик т.е. по навътре в колата, явно отразяваше и като мина пред колата или респективно някой друг алармата се включва. Като е отвътре т.е. като датчика не е между сенника и стъклото проблем нямаше. Виж нещо да не му влияе, да е зацапан, да си включил там нещо около него (радардетектор, навигация) което може да го смущава.
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        Re: пищяща аларма

        illGeorgiev написа:
        здравейте карам Стило 1.9jtd и имам проблем с алармата. от няколко дена се включва сама. Нямам идея от какво е, но преди като беше по топло нямах такива проблеми, та затова се чудя може ли да е от студеното време... ? Къде и при кой мога да ида в София за да ми я оправи?
        По принцип фабричните аларми на ФИАТ дават информация чрез определен брой премигвания на светодиода, веднага след изключване, за броя на засечените "нарушения" и датчика който ги е засякъл. Но ако няма къде да прочетеш това инфо, пробвай първо с напръскване на датчиците на вратите и капака с контактен спрей.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          kiselo написа:
          Аз лятото имах проблем с моята...излових, че проблема идва от сенника който слагам на предното стъкло и датчика за обем който е разположен отпред на таблото м/у духалките за предното стъкло. Когато сенника се падаше зад този датчик т.е. по навътре в колата, явно отразяваше и като мина пред колата или респективно някой друг алармата се включва. Като е отвътре т.е. като датчика не е между сенника и стъклото проблем нямаше. Виж нещо да не му влияе, да е зацапан, да си включил там нещо около него (радардетектор, навигация) което може да го смущава.
          МММММмммммм ти знаеш ли, че аз пипах с ръка едно такова като бутонче до предното стъкло , посредата разположено да видя какво е. тва ми е първа кола и още съм бос в много работи, че нали знаеш око да види, ръка да пипне )но забелязах и друго: алармата се включва всяка вечер в 00:35ч. ............ако е от това ще съм ти много благодарен. тука говорят за некви спрейове... какви са тези спрейове, от къде да ги купя и с парцалче само няма ли да стане ...
          Fiat Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            кола

            може е да се закачи диагностика с машината да се провери какво и е
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kluchar написа:
              може е да се закачи диагностика с машината да се провери какво и е
              и аз това смятах да правя, но първо да питам старите кучета
              Fiat Stilo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Щом се включва винаги по едно и също време, смени си мястото на което паркираш :D Ако има нещо което я смущава точно по това време, това е единствения вариант да разбереш. Преди години имах една аларма на старата кола, която се задейсвше от токови удари и при включване на уличното осветление беше много чувствителна на електомагнитни смущения, а там където я спирах минава силовия кабел между нашия и съседния блок. Направо да изперкаш от такъв проблем
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар

                Working...
                X