Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

аларма на Фиат Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    аларма на Фиат Мареа

    Здравейте колеги аз съм оня с мареата 2.4 комби и с риск да стана досаден искам да попитам: би ли трябвало като зи заключа колата с дистанционното стъклата на вратите да се вдигат сами или трябва някаква допълнителна настройка или някаква джажа да се монтира към алармата

    #2
    Колега зави си с каква аларма си ... ако си с обикновената дето ти е на ключа ... се монтира още една допълнителна джаджа "модул за ел.стъкла" позната още като конфорт модул.
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Благодаря колега с оргиналната аларма съм и би ли ми казал тоя модул от къде да го намеря и има ли си някакво по-специфично име.

      Коментар


        #4
        vani55 написа:
        Благодаря колега с оргиналната аларма съм и би ли ми казал тоя модул от къде да го намеря и има ли си някакво по-специфично име.
        М ммм с малко ръчкане може да се направи като цъкаш да се заключва да подава импулс и към 4те клуча за прозорците и да ги вдига мисля че не е проблем иска малко играчка с мултицета.Попринцип се занимавам със СОТ системи и те имат 2 функции ПРЕДАВАНЕ НА ОБЕКТА ПОД охрана и АЛАРМА ... При автомобилите сигнала за предаване под охрана се използва за заключване на централното като подава постоянен + 12 ... та кво пречи да се вземе тоз плюс и да се запои на 4те копчета (разбирасе с диод зада пропуска ток само в една посока да няма мизерии при шунтирането) на твоята врата дето командваш всички прозорци и един вид да се шунтират копчетата ... Немисля ,че нужен какъвто и да е модул , но се пак по знаещите да кажат
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Fiat_Punto11 написа:
          ... При автомобилите сигнала за предаване под охрана се използва за заключване на централното като подава постоянен + 12 ...
          Хм, явно аз не карам автомобил, защото при моята кола ЦЗ сработва при подаване на - (МИНУС). А и не само при моята...
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            sok1 написа:
            Fiat_Punto11 написа:
            ... При автомобилите сигнала за предаване под охрана се използва за заключване на централното като подава постоянен + 12 ...
            Хм, явно аз не карам автомобил, защото при моята кола ЦЗ сработва при подаване на - (МИНУС). А и не само при моята...
            oнесъл съм се Минус е ... незнма къде сам мислел , ама ти какво караш незнам :P , атъпте копчета явно управляват плуса на ел. моторчетата и тука идва врътката с модула или система от релета ...
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Re: аларма на Фиат Мареа

              vani55 написа:
              Здравейте колеги аз съм оня с мареата 2.4 комби и с риск да стана досаден искам да попитам: би ли трябвало като зи заключа колата с дистанционното стъклата на вратите да се вдигат сами или трябва някаква допълнителна настройка или някаква джажа да се монтира към алармата
              Ако колата ти е с ниво на оборудване HLX би трябвало заводско да имаш "вдигане на стъклата".
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Re: аларма на Фиат Мареа

                batproho написа:
                vani55 написа:
                Здравейте колеги аз съм оня с мареата 2.4 комби и с риск да стана досаден искам да попитам: би ли трябвало като зи заключа колата с дистанционното стъклата на вратите да се вдигат сами или трябва някаква допълнителна настройка или някаква джажа да се монтира към алармата
                Ако колата ти е с ниво на оборудване HLX би трябвало заводско да имаш "вдигане на стъклата".
                даааа всичко е много хубаво само, че незнам за какво става въпрос и какво е това HLX тъпото е, че незнам даже от къде да си пусна пръскалките на фаровете моля за малко повече обяснение като за блондинка

                Коментар


                  #9
                  HLX е ниво на оборудване в зависимост от екстрите,но не значи че ще имаш заводско вдигане на стъклата ,то маи зависи коя год. е колата. А пръскалките на фаровете тръгват заедно с тези на стъклата, но само ако са включени фаровете ти /хитро нали/.
                  Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                  Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                    #10
                    Re: аларма на Фиат Мареа

                    vani55 написа:
                    batproho написа:
                    vani55 написа:
                    Здравейте колеги аз съм оня с мареата 2.4 комби и с риск да стана досаден искам да попитам: би ли трябвало като зи заключа колата с дистанционното стъклата на вратите да се вдигат сами или трябва някаква допълнителна настройка или някаква джажа да се монтира към алармата
                    Ако колата ти е с ниво на оборудване HLX би трябвало заводско да имаш "вдигане на стъклата".
                    даааа всичко е много хубаво само, че незнам за какво става въпрос и какво е това HLX тъпото е, че незнам даже от къде да си пусна пръскалките на фаровете моля за малко повече обяснение като за блондинка
                    Колега/колежке HLX е най-високото ниво на оборудване при Мареа. До момента всички екземпляри HLX които съм виждал са с "вдигане на стъклата" а дали това е свързано и с годината им на производство не знам .
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Re: аларма на Фиат Мареа

                      batproho написа:
                      Ако колата ти е с ниво на оборудване HLX би трябвало заводско да имаш "вдигане на стъклата".
                      Има HLX, които фабрично нямат комфорт модул. Един приятел беше започнал да нищи този проблем и единственото, което беше установил, че всички Мареи с фабричен шибидах имат и комфорт модул.
                      Stop giving directions, just say "Follow me."
                      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                      Коментар


                        #12
                        Re: аларма на Фиат Мареа

                        sok1 написа:
                        batproho написа:
                        Ако колата ти е с ниво на оборудване HLX би трябвало заводско да имаш "вдигане на стъклата".
                        Има HLX, които фабрично нямат комфорт модул. Един приятел беше започнал да нищи този проблем и единственото, което беше установил, че всички Мареи с фабричен шибидах имат и комфорт модул.
                        Так стана ми ясно, че нямам фабричен комфорт модул макар, че мареата ми е HLX. Което от своя страна поражда следващите въпроси:1. От къде да си купа и какъв модел трябва да е горепосочения модул и 2. Как да го монтирам на "каляската ми"

                        Коментар

                        Working...
                        X